Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestesmy z dziewczyną w dniu dzisiejszym między podpisaniem umowy rezerwacyjnej, a przedwstępnej.
Do wprowadzenia tego programu było podejście: bierzemy mieszkanko teraz bo nas stać i to jeszcze na ratach stałych (bo nas stac + konflikt zbrojny za granica generujacy losowe negatywne scenariusze).
Po wprowadzeniu programu: bierzemy byc moze caly czas przedrozone mieszkanie, drogi kredyt 8%, nie obejmą nas ani wakacje, ani kredyt 2 % i jeszcze te decyzje podejmujemy swiadomie.
Dodam jeszcze ze chcemy brac kredyt 50/50 , a obecnie oboje spelniamy kryteria programu.

Istnieje tutaj w tym stadzie wilków chociaż jedna dobra duszyczka, ktora umialaby dac przynajmniej 1 rozsadny argument, ze biorac obecne mieszkanie nie jestem ekonomicznym imbecylem tylko wpadlem w paranoje ;(?

#nieruchomosci #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a03471ba11279a731aec32
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania

nikt nie powie na 100% co się wydarzy. W 20 i 21 wszyscy myśleli że ceny będą rosły a stopy nie i byli przekonani o słuszności swych decyzji, dziś wielu z nich płacze na grupkach że rata wzrosła o 100% i wielu budzi się ze snu że to jednak nie była dobra decyzja.

To co teraz zrobił rząd to takim jak ty kupił jeszcze więcej czasu, a czas pracuje na niekorzyść
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak nie chcesz się wstrzymywać to brałbym kredyt ale na jedną osobę - tak, aby druga cały czas mogła się ewentualnie załapać w przyszłości i nie była właścicielem. Nie wiadomo czy nie zostanie to doszczelnione ale lepiej mieć opcję na załapanie się na rządowe dopłaty niż z góry ją sobie zamknąć.

Ja bym się nie wstrzymywał. Własne mieszkanie to nie tylko kasa w nie wpakowana.
@AnonimoweMirkoWyznania:

jestes modelowa "ofiara" tego programu - i nic na to nie poradzimy Ci ;)

Sam sobie musisz odpwoiedziec (i policzyc), czy opoznienie zakupu jest warte darmowego kredytu (o ile takowy nastapi i o ile finalnie ty i mieszkanie spelnicie jego kryteria).

Jedyna "opcja" jaka potencjalnie moglaby tu pomoc, to jakis deal w deweloperem na zasadzie duzej oplaty rezerwacyjnej zeby do sprzedazy formalnie doszlo dopiero za te 9 miesiecy.....
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem z perspektywy kogoś w podobnej sytuacji, tzn. umowę już podpisałem i teraz załatwiam kredyt. Z umowy mogę zrezygnować jeśli przedstawię odmowy z banków, co w przypadku JDG jest do zrobienia bez problemu, więc nic mnie przy tej umowie nie trzyma.

Ale i tak kupuję. Wszystkie logiczne argumenty przemawiają za korektą na rynku, ale wszystkie są sukcesywnie ubijane przez rząd. Oni zwyczajnie nie pozwolą się rynkowi naturalnie przeczyścić tylko będą
@AnonimoweMirkoWyznania:
Niestety biorąc mieszkanie w tym momencie jesteś największym ekonomicznym imbecylem jaki istnieje, bo bierzesz kredyt wiedząc że:
- łapiesz się na rządowy program 2%
- wiesz, że za granica jest konflikt który generuje losowe negatywne zdarzenia(czasami nawet rakieta sobie spadnie za Polska granice)
- wiesz, że najprawdopodobniej nadchodzi recesja, a wraz z nią spadki cen

Nikt już nie wierzy, że ceny mieszkań wylecą w górę - już nawet naganiaczom zmiękła
Nikt już nie wierzy, że ceny mieszkań wylecą w górę - już nawet naganiaczom zmiękła rura. Nie ma sensu się śpieszyć, a w tym momencie kasę lepiej odkładać na lokacie


@BurzaGrzybStrusJaja: elementem tego programu ma chyba byc jeszcze tworzenie jakichś "książeczek" na których siano było by waloryzowane inflacyjnie czy jakoś tak

Za komuny były książeckzi mieszkaniowe i na nich siano było waloryzowane względem średniej ceny metra kwadratowego tzn utrzymywana była siła
Istnieje tutaj w tym stadzie wilków chociaż jedna dobra duszyczka, ktora umialaby dac przynajmniej 1 rozsadny argument, ze biorac obecne mieszkanie nie jestem ekonomicznym imbecylem tylko wpadlem w paranoje ;(?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie da się podjąć w tej sprawie w pełni racjonalnej decyzji. Informacje o programie są w tej chwili bardzo fragmentaryczne. Nie są znane żadne bliższe szczegóły. Odrębną kwestią jest też dostępność programu i jego wpływ na ceny oraz podaż nieruchomości.
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam w tym tygodniu mam podpisać umowę i mam mniej więcej podobną sytuacje i nie będę czekać, z tymi ich programami jest różnie, pula podobno tez nie ma być jakaś wielka a jeśli masz już wybrane fajne mieszkanie to szkoda żeby przepadło. Ja biorę kredyt sam, zostawiam furtkę dla dziewczyny w razie jakby ten program był spoko to wtedy ona spełni wymogi i pomyślimy nad kolejnym na coś małego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobną sytuację bo już postanowiłem że choćby skaly sraly to kupuje wiosną.
Perspektywa 4% brzmi fajnie ale okupione to jest niewidza czy w ogóle to wejdzie bo to pewnie po wyborach dopiero będzie się decydowało.
Aha no i ten kredyt bede chciał nadplacac ok. 10k miesięcznie więc go szybko teoretycznie spłacę i jego koszt nie będzie wielki. Jakbym miał kupować bez nadplacania to bym czekał na ten program
@AnonimoweMirkoWyznania: PiSiory obiecują zmiany w 3Q 2023, czyli procedowanie zaczną najwcześniej w lipcu, a ich rządy mogą nie dotrwać tego momentu. Nie wiadomo też jakie będzie vacatio legis. Z drugiej strony potrafią zrobić wszystko, byle utrzymać się na stołku. Tylko żeby ktokolwiek rozważył głosowanie na nich za wprowadzenie tego programu to musi mieć szansę z niego skorzystać przed wyborami. Jeśli to obietnica na kolejną kadencję to zero szans na wprowadzenie, jeśli
@AnonimoweMirkoWyznania: bez sensu trochę zadawać takie pytania, gdyż
* kto już wziął kredyt, to będzie ci mówił, że lepiej brać, bo on już ma
* kto nie wziął i czeka, będzie mówił, że lepiej czekać
* pozostała większość, która koło kredytów czy mieszkań nawet nie stała, będzie siała dodatkowy zament w obie strony, tj. tego programu pewnie i tak nie będzie vs. program to pewniak, nie bądź frajer i poczekaj

Mam