Wpis z mikrobloga

A może Scrum Master, mireczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jako, że jestem mocno wypalony zawodowo, chciałem wcisnąć dupę do IT, bo żadna inna branża w tym kraju nie ma IMO żadnego sensu (poza zawodami "zamkniętymi" typu lekarz/prawnik, no ale na to już dla mnie za późno po 30). Ale cholernie nie chce mi się uczyć programowania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podoba mi się w miarę Python, ale mirki piszą, że w PL trudniej o pracę, a już w szczególności na juniorskim stanowisku. Nie za bardzo też chce mi się uczyć piętnastu języków, ogarniać angulara, reacta i frameworki, bujać się z jakimś projektem na githubie, a wszystko po to, żeby dostać 3k netto w JanuszSofcie koło czterdziestki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szedł ktoś z Was w tym kierunku? Doświadczenie w projektach mam duże, chociaż nie IT.

Od czego warto zacząć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jaka jest sytuacja na rynku teraz?

#wypaleniezawodowe #pracait #praca
  • 16
@TypowyZakolak:

Ale cholernie nie chce mi się uczyć programowania ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie za bardzo też chce mi się uczyć piętnastu języków, ogarniać angulara, reacta i frameworki, bujać się z jakimś projektem na githubie, a wszystko po to, żeby dostać 3k netto w JanuszSofcie koło czterdziestki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytasz o to, jak się dorobić i nie narobić? Bo zdaje się
@TypowyZakolak

Ale cholernie nie chce mi się uczyć programowania ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podoba mi się w miarę Python, ale mirki piszą, że w PL trudniej o pracę, a już w szczególności na juniorskim stanowisku. Nie za bardzo też chce mi się uczyć piętnastu języków, ogarniać angulara, reacta i frameworki, bujać się z jakimś projektem na githubie, a wszystko po to, żeby dostać 3k netto w JanuszSofcie koło
NoMoreTearsJustSmile - @TypowyZakolak 
 Ale cholernie nie chce mi się uczyć programow...

źródło: comment_1671448058L0naalEEjSNqdZtDtXf2BE.jpg

Pobierz
@TypowyZakolak:

Co to OF mireczku?

Kolega mówi, że to onlyfans, ale ja się nie znam ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zonabijealewolnobiega

nie lepiej cisnąć Scrum Mastera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
A może lepiej cisnąć w PM? Albo w devopsa? Albo SRE? Albo data engineera? Albo agile coucha?

W co byś nie poszedł - w IT będziesz konkurował z osobami, którym chce
@mutencath: a, onlyfans. To dla ładnych, młodych kobiet z dużymi cyckami, bracie. Nie dla starych, łysych facetów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W co byś nie poszedł - w IT będziesz konkurował z osobami, którym chce się "uczyć piętnastu języków, ogarniać angulara, reacta i frameworki, bujać się z jakimś projektem na githubie".


@mutencath: W programowaniu na pewno, do tego moi "rywale" mają po 22-24 lata i mogą
@TypowyZakolak:

To dla ładnych, młodych kobiet z dużymi cyckami, bracie. Nie dla starych, łysych facetów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie skreślałbym się tak szybko, w końcu w tych czasach nawet baba z brodą może być sławna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i wcześniej wystarczył słoik i odrobina odwagi.

W programowaniu na pewno, do tego moi "rywale" mają po 22-24 lata i mogą sobie
@TypowyZakolak:
Moim zdaniem IT - tak, programowanie - może być trochę za późno. Jeśli:
1. Nie przeszkadza Ci ciągła komunikacja z kimś
2. Rozumiesz techniczne aspekty, ale bez szczegółów implementacyjnych (czyt. wiesz czym się różni A od B, ale musisz wiedzieć, w jaki sposób uzyskać oba rezultaty)
3. Rozumiesz i interesujesz się różnymi domenami biznesowymi (głównie w stopniu, by zrozumieć o co chodzi)
4. Nie sprawia Ci problemów przygotowywanie broszurek, jakichś
@TypowyZakolak: Aspektów technicznych związanych z IT i tak nie ominiesz. Po prostu, gdy ktoś będzie gadać o REST API albo o XMLach, no to warto by było, byś wiedział mniej więcej o czym się mówi.
Wydaje mi się, że wielu devów ze SMów po prostu się śmieje, bo klepią swoje regułki i nie uważają/rozumieją przekazywanej informacji. Oczywiście część devów też musi podnieść swoje ego (case niczym prawnicy) i opisywać proste rzeczy
@TypowyZakolak: a dlaczego SM? Tak jak ktos pisal wyzej lepiej PM. A jak napisales ze lubisz analize i tabelki to moze Analityk Biznesowy IT. Moim zdaniem rola SM to jest 1 do sciecia jak by przyszla recesja. Wystarczy szybki rzut oka na roles and responsibilities matrix, i na literki A(Accountable) i R(Responsible) widniejace przy SM, jest ich malo lub nie ma ich wcale w zaleznosci od korpo :P
@TypowyZakolak:ale mi chodzilo o IT Business Analyst. Gdzie dobrze znac UML, miec pojecie o IT oraz lubic duzo mowic :).
bo przeciez glownie chodzi o narysowanie procesu po zebraniu wymagan od biznesu. Analiza tego co jest rabialne a co nie (wspolnie z Solution Architectem)i przygotowanie jakiejs propozycji.
Dodatkowo przygotowywanie dokumentacji, skryptow na UATy itp
oczywiscie mocno upraszaczam ale mysle ze wyksztalcenie ekonomiczne to nie jest must have