Wpis z mikrobloga

@nnmmnnmnm: moze metamaska zaloz i przeslij po sieci erc20 + troche eth zeby miec na transakcje, albo ogolnie wymien wszystko na eth przy tej kwocie i tak podobnie kurs leci
@nnmmnnmnm: jak z jakiegoś electrum offline seed w postaci 12/24 słów to spoko, jak klucz prywatny za pomocą jakiś stron w stylu bitaddress to bym uważał, bo te strony były przejęte i nawet w postaci offline generowały ciągle te same klucze prywatne, które były znane autorowi strony.
@CzulyTomasz: aha xDD no wlasnie bitadress, ale zaciagnalem sobie repo, przejrzałem troche i wygladalo legitnie. Ostatnie zmiany w kodzie kilka lat temu, nic podejrzanego nie widziałem. No i szukalem wczesniej, nawet na binance polecają jako bezpieczną metode generowania portfela offline :o
@nnmmnnmnm: poczytaj na necie o tym - niekotrzy piszą, że sprawa dotyczy tylko adresów phisingowych podobnych do bitaddress, niektórzy że też sama strona może być już lewa. ja bym nie ryzykował. wygeneruj sobie seed phrase z electrum, a potem wyeksportuj gdzies rozserzony klucz publiczny, wtedy będziesz mógł sobie do każdej transakcji generować nowy adres i mieć bezpieczny podglad stanu konta na portfelu online (bez możliwości wydawania środków).
@nnmmnnmnm: poza tym przy portelach papierowych można się też samemu jebnąć w niektóych miejscach, np. przy przesyłaniu z takiego z portfela zdarzało się, że ktos nie wiedział, że zawsze musi wydać całość. teraz już pewnie portfele pilnują czegoś takiego, ale imo wygenerowanie i trzymanie seeda w postaci 12/24 słów będzie lepszą opcją.