Wpis z mikrobloga

Mamy zimę wiec przypominam niedzielnym kierowcom:
Kiedy wsiadasz do samochodu w puchowej kurtce to pasy przepuszczamy POD kurtka. Musza one przylegać do ciała aby były skuteczne. Myślałem, ze to wiedza podstawowa, która nabywa się na kursie ale widocznie gro kierowców znalazło plastik w chipsach
Zapinając pas na kurtce można równie dobrze w ogóle ich nie zapinać - skuteczność ta sama
#motoryzacja #samochody #bezpieczenstwo
Pobierz urojony_uzurpator - Mamy zimę wiec przypominam niedzielnym kierowcom:
Kiedy wsiadasz ...
źródło: comment_1671469960jNyBCKtiDiPkncenkDFt3b.jpg
  • 78
Tak samo z dziećmi w fotelikach typu łupiny ale tez większych. Nie wkładamy w kurtkach/kombinezonach


@fraulein__: czytalem gdzieś taką radę, ale nie bardzo widziałem alternatywę. Ściągać z dziecka kombinezon, przykrywać kocem i zakładać każdorazowo po wyjściu?
Z dwójką dzieci nie za bardzo to widzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
OP zwraca uwagę nie na to co trzeba. Dolny pas ma się opierać na biodrach i być dobrze dociągnięty, bo w razie wypadku:
1. Jak się opiera na brzuchu to ci zgniecie organy, miednica wytrzyma więcej.
2. Jak jest luźny, to nagłe ściągnięcie wyrządzi większe szkody.
3. Przy dachowaniu po prostu zawiśniesz na tym dolnym pasie opartym o kości, a jak jest luźny i poprowadzony byle gdzie, to trudno przewidzieć co się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@devandal:

A co powiesz na to ze obecnie w samochodach premium przed samym wypadkiem pasy sa dociskane do ciebie czy masz kurtke czy nie na tyle mocno ze ciezko oddychac wlasnie po to zebys byl unieruchomiony i poniosl jak najmniejsze obrazenia.

Przecież przeciętny p0lak to premium nazywa jak ma klimę NABITO i lusterka podgrzewane, a ty tu piszesz o jakichś systemach preCrash i napinaczach xDDDDD
@MinnieMouse0: Jest mnóstwo patentów. Np dedykowane poncza do fotelików z wełny. U mnie się nie sprawdziło, wiec każdorazowo rozgrzewam auto, idę z dzieciakiem do auta i je z tylu rozbieram z kombinezonu na tylnym siedzeniu. Baza fotelika jest obrotowa wiec o tyle łatwiej.