Wpis z mikrobloga

Witam szanownych ekspertow. Mirki jak skutecznie zastopowac ciekniecie kataru z nosa na 3-4h? Bede w tym czasie siedziec w masce i nie bede mial mozliwosci zdejmowania i smarkania. Na chwile obecna przeraza mnie wizja utoniecia w niej.
Co probowalem:
- krople do nosa. Efekt poboczny osiagniety, tj. moge swobodnie oddychac. Efektu pozadanego brak. Z nosa pada deszcz.
- 2x ibuprom zatoki czyli 60mg pseudoefedryny. Efekt poboczny rowniez osiagniety ale z nosa leci strumien wody.
Oczywiscie moge sobie sprobowac tampony ob wcisnac, ale watpie, ze wytrzymam z nimi taki czas.
Jakies pomysly?
#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
  • 13
@vankaszaner: otrivin nie powstrzymał kataru? niemożliwe. (spray)
ja robię tak że głowę do tyłu odchylam, na wysmarkanym nosie psikam w każdą dziurkę i pozwalam żeby mi ten sprej spłynął aż do gardła i go kilka razy przełykam zanim wyprostuję szyję.
Ten płyn udrażnia nos jako taki i też powstrzymuje parcie wydzieliny z gardła do nosa.
Ale na 4 godziny to może być ciężko.
@vankaszaner Ani leki p/histaminowe, ani ksylometazolina.
Nie znajdziesz raczej wśród leków rozwiazania (niedajacych innych problematycznych skutków ubocznych).

Co to za niehumanitarne miejsce z brakiem możliwości ściągania maseczki? Blok operacyjny?