Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #bankowosc #pieniadze
Mirki mam najniższą krajową na umowie, a reszte dostaje 'pod stolem'. Szef mi mowil, ze jakbym potrzebowal wlasnie kredytu, to mi podniesie o kilka tys na umowie o prace, zebym w banku 'podkladke' - pytanie. Jak banki sie na to zapatruja? Na ile miesiecy wstecz patrza?
Pytanie nr 2. Mam zwykly kredyt gotowkowy okolo 50 tys zlotych, chcialbym go skonsolidowac z kredytem o mieszkanie. Gdzie go wziac, jak to ogarnac? Mial ktos podobna sytuacje? pzdr
  • 3
@siema_byku:
1. Najlepiej przynajmniej 6 miesięcy z tymi wyższymi zarobkami na umowie o pracę mieć.
2. Jak najbardziej można w ramach kredytu hipotecznego skonsolidować również kredyt gotówkowy w ramach tak zwanej "kwoty wolnej". Ograniczeniem może być tylko wysokość tej kwoty wolnej, jako że najczęściej jest to procent od kwoty kredytu hipotecznego.

Jak masz jakieś dodatkowe pytania to pytaj tu czy na priv.
Mirki mam najniższą krajową na umowie, a reszte dostaje 'pod stolem'. Szef mi mowil, ze jakbym potrzebowal wlasnie kredytu, to mi podniesie o kilka tys na umowie o prace, zebym w banku 'podkladke' - pytanie. Jak banki sie na to zapatruja? Na ile miesiecy wstecz patrza?


@siema_byku: W zależności od banku weryfikowany jest różny okres. W niektórych bankach są to 3 miesiące, w innych 6 miesięcy, a w niektórych nawet 12