Wpis z mikrobloga

Witam mam problem natury technicznej.

Wczoraj laptop działał w porządku, a dzisiaj po zalogowaniu się do windowsa mam tylko czarny ekran i kursor. Jak wyloguje się to normalnie mam użytkownika itd. menadżer zadań działa. Po wejściu w folder systemu nie pokazuję mi żadnej usterki podzespołów.
Udało mi się jakoś odpalić Battlefronta 2 i działał bez problemów.
Próbowałem odpalić tryb awaryjny, ale w nim mam dokładnie to samo.

Miał ktoś już podobny problem ? Wczoraj na zakończenie pracy Windows pobrał i zainstalował jakaś aktualizacje.

Czy to może być tego wina ? Czy to naprawia ? Jak cofnąć aktualizacje bez możliwości wejścia w start->ustawienie itd ?

Próbowałem wszystkich porad pojawiajacych się w google po wpisaniu frazy "czarny ekran po zalogowaniu win10"

#pcmasterrace #pomocy #it #komputery #windows #windows10 #elektroda
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemien: no tak, explorer czyli warstwa graficzna systemu ;) ewentualnie zobacz, czy jest eksplorator Windows jest na liście procesów, zkilluj i odpal explorer. Może wstanie.
Potem wiersz poleceń (możesz klepnąć [windows] + R, cmd, enter ale nie wiem czy się nie będzie pluł o uprawnienia), "chkdsk c: /f", enter, niech sprawdzi przy uruchamianiu, potem w tym samym miejscu "sfc /scannow", enter. Może pomoże. Ewentualnie [windows] + R, "control", enter, utwórz nowego
via Android
  • 0
@Odczuwam_Dysonans
Scanowanie dysku po restarcie poszło, ale kompletnie nic nie działo. Komendy wpisywałem z dokładnością co do piksela, ale też bez przełomu.
Utworzyć nowego konta użytkownika nie mogę, przywrócić systemu nie mogę (bo mi się nie tworzyły rzekomo kopię zapisu) tak więc wychodzi ma to że wczoraj komp działał, aktualizacji i dzisiaj nie działa i #!$%@? Ci w dupę użytkowniku, a teraz zadupcaj do serwisu i komputer zobaczysz w nowym roku.
Przepraszam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemien: no to dawaj msconfig w uruchom, tam zakładka rozruch, zaznacz bezpieczny rozruch, minimalny, ok i uruchom ponownie. Spróbuj zrobić jeszcze raz dism i sfc z poziomu trybu awaryjnego.
Jeśli to nie pomoże, to możesz próbować wywołać WinRE (rescue environment, taki niebieski ekran z opcjami przy uruchamianiu), ale polecę Lazesoft Recovery Suite odpalany z pena i jego one click repair (są też różne opcje naprawy np dla czarnego ekranu po załadowaniu