Wpis z mikrobloga

@Twierdziciel: Przecież nie napisałem jakiego samochodu :] a chciałem podpuścić jeszcze @emte: chodziło mi o to, że bez specyfikacji to sobie może wyceniać jakieś "niewiadomoco" i w tym wypadku pół również nic nie mówi.

  • Odpowiedz
@Twierdziciel: Po prostu zastanawiam się, ile można oczekiwać za zrobienie strony opartej na znanym CMSie z autorskim szablonem i dostosowanym do potrzeb klienta ;)
  • Odpowiedz
@entrop: nie no, jakieś podstawowe informacje mam.

Z cyklu strona firmowa z kilkoma podstronami, z własnym, autorskim szablonem, w wordpressie lub joomla (prawdopdobnie z pluginami, aby uzyskać efekt, jaki sobie życzy klient). To mało, ale sytuacja jest nietypowa, a w sumie to będzie mój pierwszy taki poważniejszy projekt, stąd to pytanie
  • Odpowiedz
@emte: nie wiem czy własny szablon to tak mało, w sumie kupa stron do pocięcia, nie mówiąc o projektowaniu i przygotowaniu grafiki.

najlepiej wyceń to czasowo i potem się zastanów ile oczekujesz za tyle czasu pracy.
  • Odpowiedz
to będzie mój pierwszy taki poważniejszy projekt


@emte: hehe, dobre :D

Nie, to nie będzie poważny projekt ale strona firmowa też może być czymś skomplikowanym :P

Po pierwsze bez briefu nawet nie gadaj z klientem. Szkoda Twojego życia.

Po drugie przewidując przeciętne stronki firmowe bez wodotrysków i zakładając,

że też jesteś na średnim albo niższym poziomie (skoro to Twój pierwszy komercyjny projekt),

kalkuluję na 1500 - 2000. (potem więcej będziesz brał
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@npsr: do tej pory nie zajmowalem sie komercyjnym tworzeniem stron (w normalnym tego slowa znaczeniu), dlatego pytam. Oczywiscie, ze zanim podam ostateczna cene, zrobie rozpoznanie, az tak glupi nie jestem. Po prostu chcialem znac jakies odniesienie, bo wczesniej moja wspolpraca w tej dziedzinie troche inaczej wygladala.
  • Odpowiedz
  • 0
@emte: dużo zależy też od tego co to za firma ;) postaraj zrobić jakieś rozeznanie. Ja zwykle właśnie cenę ustala na podstawie klienta ;) jeśli wiedzę że może dać duzo to wołam dużo a innym razem za taka sama robotę jestem w stanie wziac nawet i 40% tego jeśli to malutka firma.
  • Odpowiedz
  • 0
@emte: właśnie też miałem Ci pisać nt nicku haha :D hmm no dla mnie juz 2k to szaleństwo. Grafika zajmujesz się sam czy zlecasz komuś?
  • Odpowiedz