Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy #cebuladeals
Zamiast pisać źle o sieci stacji, której nazwy lepiej nie wymieniać. Zróbmy dobrą prasę każdej (dowolnej) innej. To będzie bardziej dotkliwe dla O. I rogalowego zespołu.
Bo w efekcie koncern będzie płacił za serwis, który będzie tubą pochwalną konkurencji.
W tym i każdym wpisie/ znalezisku napisz za co cenisz firmy paliwowe.
Ja zaczynam. Bardzo lubię tankować we wtorki na Shellu, bo można lać premium w cenie normalnej.
matkop89 - #glupiewykopowezabawy #cebuladeals 
Zamiast pisać źle o sieci stacji, któ...

źródło: comment_1671603610nlLtN5fE4TQqxG0ttuSa4X.jpg

Pobierz
  • 203
@matkop89 kiedyś stare bmw z 2.0d tankowałem z przyzwyczajenia na orlenie i pompa coraz częściej waliła czarnymi bąkami przy butowaniu, po przejściu na paliwa shella problem zniknął i oszczędziłem jakieś 3k na naprawie
@maanius666 akurat z tymi kartami to walą w Europie tak tirowców. Znajomy mówił, że jego kierowcy wjeżdżaja na jakiegoś shella, pytają czy kartą można, a po zatankowaniu się jednak okazuje że trzeba normalnie zapłacić.
Na Shellu też można płacić z telefonu. Ja to nawet ostatnio płaciłem z radia samochodowego. Mam radio z androidem i w nim zainstalowałem aplikację Shella.


@guciooo: okej to teraz tylko czekać aż na stacji będzie można zjeść coś więcej niż hot doga XD
@matkop89: Niby ok, ale praktycznie wszystkie sieciówki są w zmowie cenowej. Wiemy już, że wszyscy kupują w hurcie od Orlenu i tylko np. jakieś prywatne stacje albo marketowe maja tańsze paliwo. Na dzień wczorajszy 95 w hurcie to 5.77zl netto, dodając 8% VAT, plus marzą stacji z 10gr na litrze wychodzi 5.77 x 1.08 + 0.10 = 6.33zl brutto za litr i dokładnie taka jest np. na Auchan Modlińska w Warszawie,
@Ignas1415: Oglądałem jakiś program o rafineriach jak paliwo dostaje się na stacje. To właśnie tam mówili, że obecnie aby wyeliminować koszty, stacje typu shell, circle k odbierają prosto z orlenu, a to kierowca cysterny który także ma uprawnienia do pompowania paliw i tak dalej wlewa dodatki do cysterny które są rożne i zależne od firmy stacji na którą jedzie cysterna
Niby ok, ale praktycznie wszystkie sieciówki są w zmowie cenowej. Wiemy już, że wszyscy kupują w hurcie od Orlenu i tylko np. jakieś prywatne stacje albo marketowe maja tańsze paliwo. Na dzień wczorajszy 95 w hurcie to 5.77zl netto, dodając 8% VAT, plus marzą stacji z 10gr na litrze wychodzi 5.77 x 1.08 + 0.10 = 6.33zl brutto za litr i dokładnie taka jest np. na Auchan Modlińska w Warszawie, natomiast shell