Wpis z mikrobloga

Chcą mnie wysłać z pracy do Monachium na 3 miesiące. Zakwaterowanie pewnie jakieś mieszkanie lub hotel, mam nadzieję, że jednak mieszkanie żeby nie było trzeba jeść ciągle na mieście. Pytanie moje ile kosztuje miesiąc życia w #monachium? Odliczając koszty najmu, których nie będę ponosił. Styl życia: nie jak robak, raz za czas sobie coś zamówić. Może jakaś siłka by wleciała, żeby był sport. Zwiedzania okolic czy innych atrakcji typu meczyk bayernu nie wliczam bo to już fanaberie #niemcy #emigracja #pracbaza
  • 3
@rafciossi: ostatnie 2 miesiace w hotelu w Monachium. Wydawalem moze 15e dziennie srednio. W hotelu była kuchnia, ale raczej lunch na miescie. Sniadania i kolację samemu. Silka tez w hotelu.
W Monachium koszty wynajmu sa kosmiczne. Ale jedzenie niekoniecznie
@rafciossi: Ogólnie przygotuj się na bardzo wysokie względem innych miast ceny usług. Może uda Ci się załapać na "nowy bilet za 9 euro" wtedy cenę komunikacji zamkniesz w €50 miesięcznie, aktualnie jest to €60-230 w zależności od stref - nastaw się na minimum 150 bo pewnie Ci się i tak przyda. I może typowe ceny jedzenia: Kebab - €7 (ale widziałem za 5.50 na Freiheicie), tani chińczyk - €12 (budki w