Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#rodzina #zwiazki #spadek #prawo #finanse

Mam 28 lat, jestem korepetytorką, mieszkam z tatą. W połowie października zmarła moja mama, z którą nie mieszkaliśmy i nie mieliśmy kontaktu od kilkunastu lat - przed wieloma laty tata łożył na jej utrzymanie, a ona nadużywała alkoholu i źle nas traktowała. Żaden z rodziców nie związał się z nikim innym i nie miał/nie ma innych dzieci.

Mama miała dwie siostry i brata, wraz z jedną sióstr zorganizowaliśmy jej pogrzeb, druga siostra i brat zignorowali sytuację. Tata nie chce przyjąć spadku po mamie (prawdopodobnie 80-100,000 złotych) i mocno naciska na mnie, żebym go również nie przyjmowała z racji braku kontaktu przez wiele lat. Ja nie wiem, co zrobić - z jednej strony może dobrze się odciąć i nie mieć problemów z dalszą rodziną mamy, z drugiej strony nie przelewa nam się, ten spadek mógłby być rekompensatą za wieloletnie krzywdy, a niedobrze, żeby pieniądze trafiły w dużej mierze w ręce niewdzięcznego rodzeństwa... Co o tym sądzicie?

#rodzina #zwiazki #spadek #prawo #finanse #slub #malzenstwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a2efcfac54d1c27d3b9560
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#rodzina #zwiazki #spadek #prawo #f...

źródło: comment_1671644055VCnoU3lBYzHP8g5DDuka02.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: no skoro reszta rodzeństwa nawet pogrzeb miała w dupie, to wziąłbym spadek i ewentualnie podzielił się z siostrą która zorganizowała z Tobą pogrzeb. No chyba że był ktoś bliski dla twojej mamy, niespokrewniony to można też rozważyć taką osobę, ale zakładam gdyby tak było, to chciałaby zorganizować pogrzeb, wiedząc jak sytuacja z waszą rodziną. Upewnij się że długów nie ma.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po prostu podejdź do tego na chłodno.
Oddziel emocje, żale, poczucie porzucenia od czystych spraw prawno majątkowych.

To że spadek należy się tobie mówi jednoznaczie kodeks cywilny. I nie jest w tym kodeksie nic wpomniane na temat emocji, wstydu, żalu itp. Porozmawiaj szczerze z ojcem i wytłumacz mu że w temacie nic się nie zmieniło. A tym że masz wziąć spadek mówi po prostu prawo. Jesteś jej dzieckiem i nie
  • Odpowiedz
przed wieloma laty tata łożył na jej utrzymanie, a ona nadużywała alkoholu[...]

[...] spadku po mamie (prawdopodobnie 80-100,000 złotych)


@AnonimoweMirkoWyznania: 80-100k pln u osoby nadużywającej alko? Śmiem wątpić. O czym mówimy, bo na pewno nie o gotówce. Co wyliczasz na tę kwotę, jakaś kawalerkę w "#!$%@? Dolnym", kawałek działki, samochód, inną nieruchomość, która jest z kimś jeszcze do podziału, czy jak?

Jak przyjmiesz spadek dziedziczysz również długi, pamiętaj o tym!
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania sprawdź tylko czy nie ma długow. Mam znajomego komornika i podobni wiele dzieci wpierdziela się w długi, bo przyjmuja np. auto a potem okazuje się, że jeszcze przy okazji 2x długow niż wartość samochodu.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania kontakt czy nie, ten spadek w pierwszej linii należy się tacie i Tobie.
Nie unoście się honorem bo rodzina mamy weźmie bez mrugnięcia okiem.
Potraktujcie to jako jej formę rekompensaty za te złe chwile ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzudo_honor7: pewnie jakieś "mieszkanie" - jeśli jest warte 80k, można sobie wyobrazić w jakim jest stanie.
Do opki - zorientuj się czy nie ma długów, skontaktuj się z jakimś prawnikiem - jest coś takiego jak dzieciczenie z dobrodziejstwem inwentarza - czyli jeśli są długi, to spadkobierca odpowiada za nie tylko do wysokości wartości spadku, ale słyszałem, że może się zdarzyć tak, że komornik wchodzi na konto spadkobiercy, zajmuje odziedziczy dług, a
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: przyjmij spadek z dobrodziejstwem inwentarza, jeśli ojciec nie chce mieć z tym nic do czynienia to mu powiedz że chcesz zrobić z tej sytuacji coś dobrego dla was. Jak to gotówka to spłać długi i zainwestuj.
  • Odpowiedz