Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Ewolucja myślenia niektórych zatwardziałych hejterow betonowego złota i kredytów jest zdumiewająca :)
Dzięki PiS-owi i #kredyt2procent odkryli właśnie, że mając dużo własnego kapitału i jakikolwiek zmysł inwestycyjny, kredyt to praktycznie darmowy pieniądz. Pisałem to kilka razy to jak do ściany.
Wszyscy zaraz będą kredyciarzami i będzie względny spokój na tagu - to cieszy ()

Tylko przypominam, że ledwo kilka lat temu wibor to było około 2% :) i mieszkania o połowę tańsze; rok temu były już absurdalnie drogie mieszkania ale wibor stał na poziomie zero %.
Teraz kredyty 2% plus marża i absurdalnie drogie mieszkania z korektą minus średnio 3% :)
W poprzednich latach dodatkowo inwestowanie było proste jak budowa cepa i w czasach hossy zarabiać można było na czymkolwiek, teraz widzę że głównym produktem inwestycyjnym targowych mirkow są krótkie lokaty 8%, lepsze to niż nic.

Niesamowicie to wykombinowaliście ¯_(ツ)_/¯
Brawo.
  • 18
@DildoShwaggins nie wiem o co ci chodzi, kredytów z gwarancją 2% na 10 lat w tym kraju jeszcze nie było, to prawdziwa rewolucja i w końcu można powiedzieć, że kredyt warto brać, w przeciwieństwie do kredytów udzielanych na 0% w 20-21, które dziś mają 8-10%.
Mieszkania już staniały o 5% od majal, do lipca stanieją o kolejne 5-10% i to ten deal to będzie czyste złoto.
Kto cierpliwie poczekał ten wygrał życie,
W poprzednich latach dodatkowo inwestowanie było proste jak budowa cepa i w czasach hossy zarabiać można było na czymkolwiek, teraz widzę że głównym produktem inwestycyjnym targowych mirkow są krótkie lokaty 8%, lepsze to niż nic.


@DildoShwaggins:
Zależy na czym. Na pompowanych aktywach na giełdach itd. tak. Choć statystyki mówią co innego - 90% ludzi traci więc te 8% zysku to wcale nie jest takie złe zwłaszcza jeżeli aktywa, na które ktoś
@mookie: No ale co mnie obchodzi ktoś kto się ładowal bezmyślnie w kredyt? Chcesz wydawać swój nadmiar kasy jak sobie już weźmiesz ten darmowy kredyt na 2% i lux. Ja piszę o tym że takie możliwości już miałeś w poprzednich latach; odkrywacie nagle że kredyt jest spoko; faktyczny plus obecnej sytuacji jest tylko taki że macie go za darmo na 10 lat przy rynku gdzie ceny osiągnęły szczyt i będzie jakaś
@LaurenceFass: O polowe tańsze to były 5 lat temu. Co do inwestycji to zawsze warto i nie hejtuję tez lokat - w obecnych czasach dla większości inwestowanie będzie ciężkie, średnio rozgarnięci ludzie mogli zarabiać na różnych instrumentach w poprzednich latach; a to że 90% traci ¯_(ツ)_/¯ ktoś musi abyś zarabiał.
O polowe tańsze to były 5 lat temu.


@DildoShwaggins:
Mijasz się z prawdą.
30% może. Nie mniej w porządku - sam przyznałem, że te 5 lat temu warto było jeszcze brać kredyt.
Była koniunktura, zarobki coraz wyższe, raty niższe, coraz łatwiej nadpłacać, ceny nieruchomości coraz wyższe, inflacja w ryzach - dochód rozporządzalny rósł. Oczywiście to wszystko statystycznie.

Teraz będzie dokładnie odwrotnie więc te ostatnie 2 lata to był najgorszy okres na
LaurenceFass - > O polowe tańsze to były 5 lat temu.

@DildoShwaggins: 
Mijasz się...

źródło: comment_16716982312g4AcwCFC5Z4fV8nzSh12w.jpg

Pobierz
@DildoShwaggins

Analiza wsteczna zawsze skuteczna ;)

Przez ostatnie 5 lat rosło jak nakręcone, szansa że następne 5 się powtórzy się model - mała... Żeby nie powiedzieć bardzo mała.

Mieszasz ludzi którzy inwestują z tymi co kupują na potrzeby własne, niestety ci pierwsi mocno przeszkadzają tym drugim, jak się spekula dobiera do cukru to potem zwykły człowiek albo zapalci 2x wiecje "bo rośnie" albo nie słodzi herbaty.

Pytanie czy tworzenie teorii - kupujmy
@del855: Czy ty zawsze piszesz komentarze minimum 1000 znaków? :D No jasne że to analiza wsteczna xD pokazuje fakty którzy niektórzy i tak nie przyjmą; lepiej wróżyć było jak się rynek rozwinie i 10 lat liczyć na spadki
@LaurenceFass:

Nie było, przez ostatnie 2-3 lata to kupowałeś drogie mieszkania na chwilowo tani kredyt.

Wyżej ci napisałem co i kiedy kupiłem i napisałem możliwe scenariusze; 5 lat na 0 stałych stopach przy tańszych niż obecnie mieszkaniach (3 lata temu 9k za metr w waw vs 13k obecnie) to „nie było” ? I mówimy tu o scenariuszach gdzie miałeś hajs własny który inwestowałes zamiast wywalać na mieszkanie bo takie scenariusze zakładają
@DildoShwaggins

Nie da odpowiedziec na trudne zagadnienia w 3 zdaniach....

Spadki są normlana częścią rynku i prędzej czy później następują - bo nie ma w "przyrodzie" funkcji niemalejacych - Japonia po 30 latach wzorstowy dalej nie dogoniła cen sprzed 35 lat...

Jak było każdy widzi, jak będzie - się okaże, panstow rzuca kolejny czynnik prowzrostowy - czy podziała jak RnS czy MDM (czyli wcale) czy może wybuchnie euforia - się okaże.

Pierwszy