Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, mam pytanie bo długo nie byłem w Niemczech.

Mam około 4000€ oszczędności,
Jadę do pracy na magazyn, gdzie zarobki będą wynosić 1600 euro po odciągnięciu mieszkania 200€. (Sprawdzone i pewne)

Chciałbym przerobić 3 miesiące, żeby mieć pewność co do pracy i ciągłość wypłat.
Więc za trzy miesiące powinienem mieć około 7-8000€

Czy taka suma według Was wystarczy na wynajem mieszkania i czy 1800€ wypłaty starczy na opłatę wynajmu i kosta mediów plus życie?

Okolice #lipsk #niemcy

Dodam, żeby zobrazować moją osobę, że w #polska żyłem za 4000 zł netto , mieszkanie 1200 zł i z wypłaty po miesiącu życia zostawało około 1500 zł. Generalnie - jedzenie w domu, samochód w LPG, nic na raty, od czasu do czasu piwko i bar - raz w miesiącu ale również bez szału.

W Niemczech będzie internet w domu FREE FUNK NET - 30 eur na miesiac nielimitowany, karta Lebara pakiet za 9.99

Trochę sie obawiam mimowszystko, doradzcie mirki czy sie uda czy jednak zostac w chlewie za 4000 netto ehh

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a3cc33ac54d1c27d3bb242
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
Odkładać wiele raczej nie dasz rady.
Za 1800 euro miesięcznie jest normalne życie w Niemczech, ale nic ponadto. Nieco się różni regionami, wiadomo, że w dużym mieście to będzie bardzo mało, ale w mniejszych miastach jest ok. Cudów nie oczekuj, takie są realia w słabiej płatnych sektorach.