Wpis z mikrobloga

Za pół roku wchodzi #kredyt2procent; należy założyć, że na sprzedaży do tego lipca to będzie dość brutalny gwałt i będzie ona znikoma; następnie można założyć gwałtowny jej wzrost - (cały tag będzie mieszkał na swoim i jeszcze ja im do tego dopłacę ;) rząd nie planuje limitów dopłat, można też przyjąć korzystniejszy sposób liczenia zdolności (to wymyśliłem ale wydaje się to prawdopodobne).
Jeżeli to wejdzie to co z cenami mieszkań za te pół roku w odniesieniu do tego co mamy obecnie?

#nieruchomosci #kredythipoteczny

jakie ceny nieruchomości za pół roku?

  • wzrosną 48.6% (52)
  • utrzymają się na obecnym poziomie 22.4% (24)
  • spadną nieznacznie, kolejne -3% do średniej 13.1% (14)
  • mocno w dół 15.9% (17)

Oddanych głosów: 107

  • 14
@DildoShwaggins: IMO banki nie beda mogly liczyc wiekszej zdolnosc, bo z ich prespektywy to bedziesz bral kredyt na te 500 cxy 600k , a Ty zawierasz deal z rzadem ze Ci bedzie doplacac, no ale co jak zrodlo wyschnie przed czasem?Bank musi brac takie ryzyko pod uwage wiec nie moga powiedziec "a #!$%@? yolo 600k dla tego kasjera z żabki raz!" ;). W programie RNS tez musiales miec zdolnosc na kwote
@DildoShwaggins:
Korzystniejsze liczenie zdolności będzie polegać na zmniejszeniu marginesu KNF z 5% do 2,5%(tylko dla tych kredytów)

Rząd spodziewa się 40k chętnych na ten program przez pierwsze 6miesiecy jego trwani. Spodziewana ogólna liczba osób uczestnicząca w programie to jakies 80-120k osób (przez 3 lata). Nie wiem jak tyle osób może zrobić jakieś poważne wzrosty cen nieruchomości, kiedy w samym 2021 było 260k kredyciarzy XD
@DildoShwaggins: Nigdy nie mówili o limitach tylko o budżecie jaki spodziewają się przeznaczyć - co nie oznacza żadnego limitu - limitują same warunki otrzymania kredytu.

Rok 2018- 212tts nowych kredytów mieszkaniowych
Rok 2019 - 225tys nowych kredytów mieszkaniowych
Rok 2020- 200tys nowych kredytów mieszkaniowych
Rok 2021- 260tys nowych kredytów mieszkaniowych

Jak 40tys w 2023 roku kredytów ma ruszyć rynkiem i jego cenami? XD