Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o kupowaniu używanej GPU? Będę się przymierzał to składania pc'ta i widziałem, że zestawy za około 4k są z RTX'em 3060 ti, i tak sobie myślę, że można byłoby zaoszczędzić kilka stówek kupując używaną kartę.
Praktykował ktoś? Wiadomo, ze jest ryzyko i zastanawiam się na jakie rzeczy zwracac uwagę zeby nie zostać oszukanym. Jesli chodzi o inne podzespoly to nie wiem czy chce mi się tak bawić.

#komputery #pcmasterrace #elektronika #informatyka
  • 33
via Android
  • 0
A jeszcze pytanie. W starym kompie mam zasilacz thermaltake 530W. Nadałby się do kompa z 3060? xd
@kRpt: najważniejsze rzeczy to:
1. Kupić kartę w miejscu gdzie jest wsparcie dla kupującego, czyli tylko allegro i wieksi sprzedawcy. Nie żadne lokalneAllegro;

2. Kupować kartę która jest jeszcze na gwarancji;

3. Po zakupie, przetestować ¯\_(ツ)_/¯

Jak coś będzie nie tak, zwracasz i elo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kRpt: nie chce mi się dużo pisać bo jestem technologicznych głąbem. Granie sprawia mi dużo przyjemności, zwracam uwagę na jakość i wydajność ale nie do końca wiem skąd ona się bierze, jak gram w Wieśka 3 to oczekuję, że każdy detal będzie zajebiście uwydatniony a walka to nie będzie pokaz slajdów. Planuję grać w gry typu singiel, nie wyobrażam sobie przechodzić kampanie BF czy CoD na konsoli no ale stoję przed
via Android
  • 0
@The_DiceMan Kiedyś kupiłem gtx'a 760 i śmigał kilka lat. Ale to było dawno, może teraz każdy chce w #!$%@? zrobić i stąd pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No a jednak karta jest takim podzespołem, który stanowi 50% wartości kompa więc kupno używanej to byłaby oszczędność powiedzmy 500zł a dla studenciaka to nie mało. I chciałbym kupić używaną tylko na co uważać nie wiem, nie kupowałem długo to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kRpt: Sprawdź lokalne sklepy komputerowe. Kupno używanych części elektronicznych to loteria. Licz na wsparcie i szukaj tak jak to już wcześniej było omawiane podzespołów na gwarancji.

Spokojniejsza głowa na przyszłość.
via Android
  • 0
O co chodzi z tym LHR? Podają ze np karta jest bez LHR. Na szybko przeczytałem, że to blokada związana z kopaniem. Czy karty z LHR mają gorszą wydajność? Czy te bez LHR mogły być eksploatowane? Nie jestem w temacie totalnie. @The_DiceMan @ptasiek2 @KarolDawid
via Android
  • 0
@The_DiceMan Czyli w przypadku kupowania używanej karty, lepiej byłoby kupić ją z LHR na wszelki wypadek? No chyba że można jakoś omijać to zabezpieczenie i ktoś tak czy inaczej mógł kopać, no to bez znaczenia wtedy.
@DziobakP: Na te linki spokojnie załatwisz jeszcze więcej osób zadowolonych.
@kRpt: Poza aktualną kartą zawsze kupowałem używki i jak dotąd jeszcze się nie naciąłem. Jedną świadomie kupowałem po koparkową nie ma to większego znaczenia bo i tak nie wiesz jak kto dbał o kartę.
Ale lepiej kupować przez allegro i wybierać takie które mają jeszcze gwarancję jakby coś wyszło w tym początkowym okresie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kRpt: Karta z kopalni kryptowalut to wyeksploatowany szrot. Jak długo będzie dalej działać bezproblemowo nie wie nikt.


@The_DiceMan: co xD niby co się w GPU eksploatuje, silikon się topi?

Karta która działała kilka lat na stałym obciążeniu kopiąc btc to lepszy wybór niż niekonserwowany kot w worku od niedzielnego użytkownika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tyrytyty: Każdy ma swoje preferencje zakupowe.

Rozumiem, Twój tok rozumowania ale nadal twierdzę, że karta pod stałym wysokim obciążeniem kilkuletnim będzie bardziej narażona na uszczerbek niż taka która była eksploatowana "sporadycznie" przez gracza.