Wpis z mikrobloga

  • 39
@majk_emigrant Trzeba kompletnie nie mieć do siebie szacunku, żeby zgodzić się zapłacić za samochód z zamontowanymi funkcjami, a później jeszcze dopłacać co miesiąc za możliwość ich używania. To tak, jakby producenci telefonów pobierali subskrypcję za korzystanie z aparatu na zasadzie 50 zł miesięcznie albo 1 zł od zrobionego zdjęcia. To nawet z punktu widzenia ekologii jest bez sensu, bo w każdym modelu trzeba zamontować odpowiednie moduły, a klient może z nich nigdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@majk_emigrant: ogólnie to producent auta na tym oszczędza bardzo dużo pieniędzy i jeszcze zarabia. Otóż chodzi o to, że auta różnią się tylko stylistycznie, a wszystkie mają dokładnie ten sam osprzęt. Z fabryki wyjeżdżają te same auta, z tymi samymi funkcjami, różniące się jedynie kolorem i materiałami wykończenia. Dzięki temu nie trzeba rozdzielać produkcji na różne podmodele i opcje wyposażenia, co ułatwia cały proces produkcji. Poszczególne funkcje są wyłączane i można
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: A tak z czystej ciekawości byłyby jakieś sankcję prawne za omijanie takich zabezpieczeń. Bo tak naprawdę samochód należy do właściciela i wszystko co w nim zawarte a z drugiej strony firma na tym traci.
  • Odpowiedz
a z drugiej strony firma na tym traci


@whatsup666: Co traci? Zapłaciłeś za tą grzałkę, jest tam. Nikt jej tam za darmo nie wsadził tylko wkalkulował w cenę samochodu.

byłyby jakieś sankcję prawne za omijanie takich zabezpieczeń.


@whatsup666: Pewnie ich prawnicy są nieźli i będą mogli na podstawie podpisanych umów czegoś dochodzić albo robić problemy z gwarancją, tak długo aż unia czy poszczególne państwa nie dobiorą się takim praktykom do
  • Odpowiedz
Ale teraz kupując auto można kupić lub nie kupić podgrzewane fotele, opcja kosztuje kilkaset zł, ja bym jej nie wybrał bo nie potrzebuje, oddaje auto dziewczynie ona korzysta dokupuje sobie opcje perm. I jest zadowolona. Ja nie tracę na opcji z której nie korzystam a osoba po mnie ma wybór. Dramtyzujecie tak jakby opcja miesięcznej subskrypcji była jedyna xD
  • Odpowiedz