Wpis z mikrobloga

Oddałem wczoraj kompa do serwisu po małym zalaniu. Dzisiaj już go odebrałem. przy czym przyszedł mi też nowy monitor 2k. Odpaliłem sobie jedna gierke gdzie na uprzednim monitorze ( fullhd) i przed oddaniem do serwisu karta sie nawet nie męczyła, max obroty jakie wystepowały to 1600 przy temperaturach na gpu max 68/69stopni. Dzisiaj odpalam tą samą gierke i temperatury takie jak na screenie. Jak to jest możliwe? Dodam ze po ustawieniu gry na najniższe ustawienia temperatury takie same, po zmianie rozdzielczości to samo. Jak to możliwe ze karta 2 dni temu działała jeszcze zajebiście a teraz sie dzieją takie rzeczy?
#pcmasterrace #serwispc #kartygraficzne
Pobierz Bumbel_xen - Oddałem wczoraj kompa do serwisu po małym zalaniu. Dzisiaj już go odebra...
źródło: comment_1671799332Krwm2hZjOl3v9eZMAp4nig.jpg
  • 40
@10129: Testowałem w fhd i temperatury takie same jak na screenie. Tak stary monitor był 60hz, ten jest 144hz, ale still czy przez to aż o kilkanaście stopni w góre mogły pójść temperatury?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bumbel_xen: Jak dałeś minimalne ustawienia, to ustawiłeś limit klatek? Co z tego że są minimalne, jak komp generuje 2137 fps.

Opcja druga: czy w serwisie robili coś z softem czy tylko fizycznie czyścili wnętrze? Jak grzebali w sofcie to może coś pozmieniali w ustawieniach jak np miałeś zrobiony undervolting.

Opcja trzecia: sprawdź czy są wszystkie wentylatory obudowy i czy wszystkie działają. Może któryś odłączyli i komp się gotuje, bo nie ma
@Bumbel_xen to nie wina odświeżania tylko ilości klatek na sekundę.

Więcej klatek - większą praca - większe obciążenie.

Odświeżanie ma wpływ na klatki jak masz synchronizację włączona, wtedy odświeżanie i klatki są takie same aby nie rwało obrazu. Więc zmieniając odświeżanie jednocześnie zmieniasz limit fps.

Możesz nie zmieniać odświeżania tylko w grze ustawić mniejszy limit maks fps.

Zmniejszenie odświeżania na monitorze ma negatywne konsekwencje często, matryce różnie sobie radzą z czasem reakcji