Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostalem dzis prezent swiateczny z mojego malego corpo - pracuje 100% remote. Jestem na B2B i nie oczekuje niczego wiecej niz mam w umowie. Wiem ze to co mowie jest bardzo niewdzieczne ale, dostajac prezent za niecale 100 PLN od pracodawcy, ktory placi mi prawie 25k miesiecznie, pomyslalem: "na ch*j mnie ten kaktus?", po co to wyslal? No niby mily gest, innni w swoich pracach w ogole niczego nie dostaja i powinienem sie cieszyc ale, z drugiej strony uswiadamiam sobie ze, moze i dobrze zarabiam ale nadal jestem zwyklym robolem tylko z troche wiekszymi kwalifikacjami.

#programista15k #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a5b8d48561760685999120
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu każdemu dali to samo. Nieważne czy seniorowi za 25k, juniorowi za 5k czy cieciowi za 2k. Jakby to miało wyglądać? Wartość prezentu zależnie od wysokości pensji?

Dla jednych 100 zł to mało, dla innych dużo. Liczy się gest. Dali za tyle za ile uważali, że ich stać na wszystkich pracowników (jak korpo to kilka tysięcy).

Ja osobiście mam to gdzieś. Ale innym pewnie zrobiło się miło.

Jak tobie
GwiezdnaDziewczyna: Ja kiedyś od pracodawcy dostałem parę klocków LEGO. Dosłownie, z 15-20 klocków zwykłych kostek / prostopadłościanów, ułożonych w jakiś wzor. I stwierdziłem że to w sumie śmieszne i absurdalne, bo mogli nie dać nic a zrobili śmieszny gest. Ciesz się z prezentu, to ma być gest.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: to ile % miesięcznego wynagrodzenia ma kosztować prezent?
@WyjmijKija: dokładnie

Tylko trzeba uważać żeby taki prezent się nie rozmył w tym geście. W tym roku moja firma na mikołajki podesłała dzieciakom prezenty. Tylko zamówili te prezenciki u firmy trzeciej. Może by to tak się nie wryło mi gdyby nie to że firma kurierska 2 dni nie mogła tego dowieść, aż w końcu dostarczył jakiś kurier w zastępstwie po 21
NagiKat: U mnie w korpo podobnie, większość programiści B2B a raz na dwa miesiące z jakiejś gównookazji typu pierwszy dzień wiosny albo dzień czekolady przysyłają paczki z bzdetami typu notes, długopis, podkładka pod laptopa, kolejna butelka na wodę, jakiś badziewny worek ze sznurkiem udający plecak. Notes z jakiegoś śliskiego eko papieru zrobionego z kamienia ale owinięty plastikiem. Długopis eko kartonowy w plastikowym worku. Podkładka pod laptopa #!$%@? gumą do tej pory
@technojezus: żyj sobie w swoim świecie zamknięty w niewiedzy jeśli ci tak wygodniej tylko nie próbuj zrozumieć ile trzeba zarabiać, żeby mieć na te wszystkie suvy Audi itp. których na ulicach jest mnóstwo.

U mnie faktury na ponad 40k są wystawiane.
IT do gazu: @WyjmijKija: nikt nie mówi, że nie ma w IT zarabiających grubo powyżej mitycznych 15k. Tyle tylko, że w typowym wojewódzkim tyle zarabia zapewne jeden na tysiąc mieszkańców, a na mirko tyle zarabia co drugi wykopek. A potem ten sam wykopek żebrze o darmowy stream do KSW albo plusuje #rozdajo jakichś długopisów za 2 zł sztuka xD
---

Zaakceptował: LeVentLeCri