Wpis z mikrobloga

Kupuj ajponga fajny sprzęt, mówili. Po aktualizacji #ios w bateria pół dnia nie wytrzymuje a w nocy znika prawie 10%. Do tego po kupnie od razu zainstalowałem klawiaturę od Google bo standardowa nie ma pisania przeciągnięciami.
Odblokowanie faceid trwa dół długo i trzeba później jeszcze przeciągnąć palcem po ekranie.
Chcąc zbliżyć kod QR do czytnika odpala się karta płatnicza przez co kod nie mógł się odczytać.
Jeszcze jest kilka mankamentów ale teraz nie przychodzą mi do głowy. Taki wysryw bo mnie ta bateria ostatnio denerwuje. Telefon nie wart swojej ceny
#iphone #apple
  • 27
  • Odpowiedz
@bazylo: Bateria słaba bo aktualizujecie tego iOS niepotrzebnie.

Jak Tim Cock ma zmusić ludzi do zmiany telefonu na nowy? Poprzez zamulanie starszych iPhonów nowymi wersjami iOS.

Przecież taki iPhone 6S był kiedyś flagowcem i dobrze trzymał na baterii, a teraz jak ma iOS 15?

Tak, tak są coraz bardziej rozbudowane i zasobożerne aplikacje, ale co to ma do rzeczy jeśli ma się wyłączone odświeżanie w tle i korzysta tylko z funkcji
  • Odpowiedz
@bazylo: 1. Udpdate w moim przypadku do 16.1 też zjadał baterię ale pomógł reset telefonu i wyzerowanie słownika.
2. Odblokowanie trwa ułamek sekundy - w momencie przeciągnięcia palcem już jest dawno odblokowany. Cały proces trwa max kilkanaście milisekund. Pokaż mi androida którego da się odblokować szybciej.
3. Z tym kodem qr i kartą płatniczą gadasz bzdury. Karta aktywuje się tylko jak klikniesz 2x przycisk, sama z siebie nigdy się nie aktywuje.
  • Odpowiedz
@Mohg: 1. Logiczne, że trzeba wyzerować słownik żeby telefon działał normalnie xd
2. Trwa ułamek jak załapie twarz a później i tak trzeba ekran przeciągnąć. Jak masz odblokowanie na odcisk palca to przykładasz palec i masz odblokowane. Wystarczy też mieć trochę zasłoniętą twarz i też trzeba kod wpisywać. W międzyczasie pisania tego chciałem sprawdzić powiadomienia i nie mogłem użyć faceid bo musiałem wpisać kod ze względu bezpieczeństwa
3. Przyłóż telefon do
  • Odpowiedz
@zuligarson: @Viperer: co do połączeń to jeszcze mnie denerwuje, że po zakończeniu połączenia nie ma jakiegoś "podsumowania" tylko od razu wyskakuje to co było ostatnio robione i czasami chce kliknąć zakończenie połączenia a tu już jest normalny ekran i zaczyna wybierać do kogoś numer
  • Odpowiedz
Logiczne, że trzeba wyzerować słownik żeby telefon działał normalnie xd

Tak, to jest głupie. Jakiś wykopek o tym napisał i sam nie wierzyłem do póki nie spróbowałem xD 16.1 jest zbugowany. Jednak wolę to niż bawienie się w romy na androidach czy brak możliwości usunięcia bloatware bez roota.

Trwa ułamek jak załapie twarz a później i tak trzeba ekran przeciągnąć. Jak masz odblokowanie na odcisk palca to przykładasz palec i masz odblokowane.
  • Odpowiedz
@Dajpancenta: cienko. Jaki telefon i ile ma bateria? Przejrzyj prywatność - lokalizacja, wyłączenie reaguj na Hey Siri (o ile nie korzystasz) i odświeżanie aplikacji w tle. Ja z tego nie korzystam, ale zdaję sobie sprawe, że inni mogą (chociaż odświeżanie aplikacji w tle dla większości aplikacji nie ma sensu).
  • Odpowiedz
@Mohg: dlatego uważam, że faceid jest głupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak będę miał możliwość to nagram film jak włącza się karta
Jaki słownik wyzerować?
  • Odpowiedz
@Mohg: wystarczy żeby ta genialna firma wróciła do touchid (no ale musi minąć jeszcze kilka lat żeby wynaleźli coś takiego jak czytnik w ekranie xD) i niech w końcu wypuszczą chociaż jedną aktualizacje po której nie będzie problemów z telefonem
  • Odpowiedz
@bazylo: Z tym faceid to już kwestia gustu. Mi np. odcisk palca nie do końca się sprawdzał bo wystarczy, że paluch jest lekko brudny albo ręka się spoci i już mamy problem. W rękawiczkach też nie odblokujesz. Największą zaletą faceid jest to, że jest znacznie bezpieczniejsze i trudniejsze do złamania niż odcisk palca.
Reset słownika: ustawienia>ogólne>przenieś zawartość lub wyzeruj>wyzeruj>słownik klawiatury.

niech w końcu wypuszczą chociaż jedną aktualizacje po której nie będzie
  • Odpowiedz
@Viperer: To dwuletnia 11. Wg. 3uTools kondycja 89%, wg. telefonu 87% czyli nie sugeruje się tym xD), po nowym roku podjadę do iMad na wymianę baterii. Jeżeli nie pomoże to trudno. Odświeżanie aplikacji mam włączone, z lokalizacją też coś kiedyś wyłączałem według filmików z YT.
  • Odpowiedz
@Dajpancenta: Dziewczyna ma 1,5 roku 11 i spokojnie 8h SOT. Ja przy zmianie na trzyletnim 11 pro miałem około 6h SOT, więc ewidentnie jest coś nie tak. Jak nie używasz telefonu to mocno spada? Jasnoniebieski słupek to jaka aplikacja? Coś od muzyki?
  • Odpowiedz