Wpis z mikrobloga

@Sisal: próbowałem grać w nkwr assassyny, horizona, rdd2, wiedzmina itd. wszystko mi się szybko znudziło. zacząłem grać w dwarf fortress. gram 2 tygodnie prawie codziennie i nie mogę się doczekać kolejnego odpalenia (ʘʘ)
@Sisal: no ale wiesiek 3 to gowno, wiec nie dziwne, ze ci nie pasuje. Nie wiem czemu ludzie tez Ci survivale polecaja jak one tez sie robia nudne i banalne po 5h jak sie nauczysz grac.
Zgodze sie ze obecnie jest coraz mniej ciekawych gier na dluzej jesli nie masz ekipy (choc i competitive gierek tez coraz mniej), ja sie ratuje jakimis rogalami albo ogrywam starsze AAA, ktore nie sa najgorsze.
@Sisal: RDR2 wydaję mi się, że jest w sumie ciężkie. Kupiłem na premierę, do gry miałem 3-4 podejścia możę i dopiero w tamtym roku ją ograłem.
Poza klimatem Dzikiego Zachodu, ładnej grafiki, różnych ciekawych mechanik, to gra sama w sobie jakoś mnie nie przekonała.
Nie mój klimat, a dialogi z fabułą jakoś nie porywały.

Wiele gier, które teraz się tworzy jest raczej trochę słabszej jakości niż kiedyś. Valhallę i Odyssey musiałem
@Sebciou: najlepsze anno ofc (1404, 2070, 1800 z DLC to już perła na 500h), factorio & satisfactory (nie stricte rtsy, ale dużo czerpią), offworld trading company, tropico (5 & 6) też super (od biedy settlersy 7). Dalej northgard, banished, floodlands, frostpunk, manor lords - to bardziej survivale, colony simy, ale aspekt ekonomii/managementu bardzo duży.
Ale najlepsze i najbardziej polecam anno 1800 z DLC, nie wiem czego dokładnie szukasz, ale optymalizacja łańcuchów
@Sisal: I tak i nie.
Jako dzieciak grałem w gierki we flashu, na telefonie testowałem każdą i prawie każda była dobra.

Teraz gram tylko w perełki.
W tym roku wyszły tylko 2 sensowne gry:
- Elden Ring
- God of War Ragnarok
2021:
- Vampire Surviviors
- Loop Hero
- It Takes Two - najlepszy COOP z dziewczyna jaki jest P O L E C A M

Ogólnie graj tylko w
@Sisal ja miałem to samo ale trafiłem ostatnio na dwa tytuły gdzie poczułem się tak samo jak 20 lat temu - Gothic Kroniki Myrtany i Red Dead Redemption 2, jak nie grałeś to sprawdź i sam się przekonasz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sisal któryś raz czytam taki wpis na wypoku, a tymczasem ja sobie kupiłem porządnego lapka na zeszle święta i ograłem trylogię Wiedźmina, GTA V, Max Payne 3, trylogię Mafii i zaraz biorę się za Kombojów. A no i Fifka23 też grana. I to tak po kilka godzinek w tygodniu, bo wolnego czasu niestety nie ma za dużo.
@Przegrywek123: @Przegrywek123: Ano trochę racja ale miło spędziłem czas xD
O dziwo lepiej niż w Elden Ring gdzie no to raczej typowa gra ;P
A dałeś szanse tym grą filmom :D? bo też mysalłem że mi to nie podejdzie a się myliłem.

W wielu grach fabuła jest meh, zżycie z postaciami też jakoś nie czuje że tam "jestem" za to gameplay fajny
W TLOU, GOW,Unchgarted gameplay może i nudniejszy/prostrzy/filmowy ale
@Sisal: Mam tak samo, kiedyś się eksyctowalem premierami, sam ogrywałem kultowe tytuły a dziś jakoś tak średnio mi się co kolwiek poodba. Są wyjątki no GTA czy God of War, ale człowiek nie po to wydał kilka tysięcy na konsole i tv by zagrać raz w roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)