Wpis z mikrobloga

Potrzebuje opinii co mogło się wydarzyć. Sytuacja taka, wstaje rano i chce jechać autem, wrzucam wsteczny aby wycofać i niestety już tak zostało, nie da się zmienić biegu na żaden inny, a sprzęgło mimo, ze jest wciśnięte nie daje luzu, co powoduje, ze samochód jest cały czas na wstecznym biegu i jest unieruchomiony. Czy padło sprzęgło? Czy może skrzynia się posypała skoro został bieg na wstecznym i nie da się zmienić na żaden inny. Manual silnik 1.6 Audi #mechanikasamochodowa #audi
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Showtime1337: miałem tak kiedyś w fiacie Albea, okazało się że zerwana linka sprzęgła. Ale u mnie wyraźnie czuć było inną pracę pedała sprzęgła (inny opór). Może być tarcza też, może być docisk... tak naprawdę zanim padnie sama skrzynia to sporo niedrogich dupereli się może zesrać, tylko teraz albo wyrwiesz bieg (co jest mało bezpieczne, ja wyrwałem ale mi zawsze potem delikatnie źle wsteczny zaskakiwał) albo droga laweta
@Waspin: U mnie pedał sprzęgła działa normalnie tak jak wcześniej, tyle ze nic nie daje naciskanie go, cały czas jest bieg wsteczny. Czytałem, że popychanie auta w tył i przód może pomóc i wybić ze wstecznego, ale nie wiem czy jest sens, skoro sprzęgło nie działa i auto twardo stoi na wstecznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Showtime1337: mi powiedzieli, że jak bardzo chcę wyrzucić bieg to najlepiej na rozruchu, ale jak masz go ustawionego pod lawetę to jednak jakieś rolki i bym się lawetował do warsztatu
Dziś po rozbujaniu auta w dwie strony puściło... ale mam wrażenie, ze dziwnie chodzą te biegi mimo wszystko, ale duży plus ze już nie jest uziemione auto i można pojechać do warsztatu