Wpis z mikrobloga

widziałem sytuację, gdzie jedzie typ 40 na prawym, drugi 50 na lewym, ale jest przejście więc ten z 50 zaczyna zwalniać żeby się zrównać, ten z 40 widząc że tamten zwalnia zaczyna też zwalniać, ostatecznie oboje się zatrzymali przed przejściem bez pieszego w pobliżu


@Cernold: no piękna historia, a komuś się coś stało od tego? Bo ja wielokrotnie widziałem sytuacje, w których ludzie nie zwalniali jak ktoś na prawym hamował, a
@ntdc: policja poluje w ten sposób, ale gość to idiota. Ja mam wbite już po prostu do łba, że jest przejście, to zwalniam, są dwa pasy, nigdy nie wyprzedzam. Raz nawet trafiłem na miśków, to my się #!$%@? razem na pustym przejściu zatrzymaliśmy. I co ? I gówno. Przepis #!$%@?, infrastruktura #!$%@?, ale przepis to przepis. W każdym razie, cierpliwości ludzie. Ja np zawsze lubiłem mocne auta, a teraz mam wywalone...
@Gavilar: W takim wypadku dwa pasy ruchu w jednym kierunku zawsze powinny skutkować mandatem, ponieważ pojazdy nie mogą poruszać się z jednakową prędkością.

Co byłoby gdyby to właśnie ten kierowca był przed policja i zahamował przed przejściem? Czy policjant ukarałby się mandatem 1500 zł?

Wyprzedzanie na zasadzie jazdy 1km/h więcej niż pojazd na drugim pasie ruchu jest patologia w kategorii interpretowania tego manewru jako wyprzedzanie. Tak jak mówię: pojazdy musiałyby ZAWSZE
@ntdc: ah to są znów ci niewidzialni piesi których życie i zdrowie zostało śmiertelnie zagrożone

@ntdc: Tzn gość ma trochę racji, ten mandat powinien być taki gdy przy przejściu ktoś jest, a nie gdy dosłownie nawet 30m od niego nie ma żywej duszy, w takim wypadku powinien być i polowe mniejszy a punkty o dwa mniej, a gdy ktoś jest w okolicy przejścia albo już na nim te 1500 10pkt
@xGreatx: Jak my to nazywamy wyprzedzaniem to xD jechali praktycznie identycznie, kierowca z 2km/h więcej i dostaje pol minimalnej jako mandat. I ludzie tego bronią xD


@zaxang: I dobrze bo chłop nawet tego przepisu nie znał.

@xGreatx: Uwierz mi mandat 750zl i 8pkt karnych tak samo nauczy jak ten za 1500 i 8pkt


@Lordon: Jednych nauczy drugich 1500 zł nie nauczy. ¯\_(ツ)_/¯

Drugą sprawą są pasy, których nie
@xGreatx: Nie popadaj w skrajności i dziecku 140cm bo w takiej sytuacji nikt by kierowcy nie bronił. Chodzi o to, ze ten przepis daje możliwość wystawienia mandatu w każdym przypadku kiedy policja jedzie jednym pasem, a ofiara drugim pasem. Wystarczy, ze policja sobie chamsko zahamuje. I mamy na to pozwalać? XD


@zaxang: To ma za zadanie nauczyć ludzi żeby było mniej sytuacji z dzieckiem 140 cm.

@xGreatx: Zobaczymy jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xGreatx: nie wiem co jest w tym urywku bo oglądałem to parę dni temu na YT, ale tutaj naprawdę widoczność jest idealna i ze 100-200m widać wszystko wokół przejścia