Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
21. Listopada złapało mnie przeziębienie. Na początku była mała gorączka którą łatwo zbiłem paracetamolem, później doszło gardło (bez kaszlu) oraz katar. Gardło niby wyleczyłem jakimiś strepsilsami i syropkami, no ale katar się utrzymuje, i pojawił się #!$%@?ący męczący kaszel który od 5 grudnia utrzymuje się do dzisiaj. Mam takie uczucie kurzu w gardle... Co mam zrobić żeby się tego pozbyć? Jak się nie odzywam to prawie wcale nie kaszle, ale jak gadam trochę więcej to gardło zdzieram...

#medycyna #choroby #kaszel #katar
  • 16
@misiek735 też się sam leczyłem właśnie wróciłem z pogotowia bo dostałem ataku kaszlu i aż mnie na żygi wzieło i się wystraszylem, że coś nie tak. Od tygodnia nie mogłem dostać się do lekarza. Dostałem receptę na 3 dniowy antybiotyk, jakiś syrop wyksztusny na receptę i jakiś inhalator sterydowy wrazie co. O dziwo na sorze nie było rządnej kolejki. Zdrowia.
@misiek735: ja tak mam 2 razy do roku

syropy z cebuli kilka razy dziennie, zwinięty czosnek w coś zawinięty i jedzony, żeby w gardle się rozsypał, ciepła herbata kilka razy dziennie - na zmianę miętowa, rumiankowa, zwykła, z cytryną, no dużo gorących napojów
@misiek735: i jak tam Miras u Ciebie kaszel? też mnie męczy mniej więcej od 5 grudnia, gorączka przez 1 noc 38,5 w dzień około 37, potem delikatny katar, wszystko dość szybko i łagodnie minęło... tylko ten pieprzony kaszel, przez tydzień przy kaszlu mnie bolały plecy, potem przestały, kaszel trochę był mniejszy a teraz od 2-3 dni znowu się nasilił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzapom: u mnie lepiej, ale nie jestem jeszcze wyleczony.

Lekarka zdiagnozowała początki zapalenia oskrzeli. Biorę 2x dziennie te leki:
antybiotyk klacid 500 mg,
Na kaszel Soledum Forte 200 mg,
Naproxen 250 mg

Raz dziennie biorę też jakąś inną tabletkę, nie pamiętam nazwy a jeszcze leżę w łóżku i nie chce mi się wstać xD

Kaszel przemija bardzo powoli, nadal przekasluje zwłaszcza teraz jak się obudzilem... z nosem jest za to lepiej.
@misiek735: mnie spływa dużo wydzieliny po tylnej ścianie gardła, może to też powoduje ten kaszel... choć z drugiej strony z tym problemem męczę się od prawie 10 lat i nigdy z tego powodu nie kaszlałem ¯\_(ツ)_/¯ miałem się dzisiaj wybrać do lekarza ale jest tyle zasmarkanych babć i dziadków że odpuściłem żeby się nie załatwić jeszcze bardziej, może nie umrę do nowego roku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzapom: lepiej iść, niech Cię dobrze sprawdzą. W moim przypadku jest to pierwsze przeziębienie od czasów kiedy zaczęli trąbić w sprawach covida. Jak zacząłem chodzić w maskach to do listopada tego roku było spoko, nigdy nie byłem przeziębiony. A teraz jak mnie złapało to trzyma... Zresztą cholera wie, może tak na grypę reaguje bo szczepionka tak osłabiła? Nigdy się nie dowiem dlaczego tak się stało, a o zdrowie dbam na bieżąco
  • 0
@jonik gorączki nie miałem, wtedy się okazało się że miałem zapalenie oskrzeli które naturalnie promieniowało na gardło i nos. Bez antybiotyku bym się do dzisiaj męczył.

Teraz taki okres czasu jest że wszystkich łapie. Rodzina różowej jest z Hiszpanii, jej brat ma córkę w przedszkolu i w zeszłym tygodniu złapała covida. Rodziców zaraziła i wszyscy byli na zwolnieniu które potrwało taki dobry tydzień, dzisiaj już wiem że jego test wyszedł negatywny a