Wpis z mikrobloga

Wymieniać olej w manualnej skrzyni biegów? Hot hatch, napęd FWD i szpera, przebieg 70k km. Cały czas żyłem przekonaniem że nie wymienia się oleju w manualu, natomiast nie wiem jak to jest w samochodach że szpera
#motoryzacja #samochody
  • 23
  • Odpowiedz
@dlomlo: możesz wymienić, jak chcesz, pewnie zlejesz czysty i klarowny olej i będziesz zdania, że w sumie bez sensu,
ja tak zmieniłem w tylnym dyfrze przy 180 tys. km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co to za samochód? o np. w GTI to chyba wymagane w książce serwisowej, ale tam jest jakaś ta szpera trochę elektroniczna?
  • Odpowiedz
  • 1
@ptasiek2: Wiesz, instrukcja przewiduje wymianę woleju co 30k km i filtr powietrza co 60k km w silniku prawie 300KM i samochodzie do okazjonalnego upalania na torze
  • Odpowiedz
W e46 jak zmienilem to byla roznica w pracy drazka, olej byl syfiasty pomimo malego przebiegu. Cudow nie ma, z czasem wlasciwosci traci, jakos turbo droga operacja to to nie jest - ja bym zmienil.
  • Odpowiedz
@dlomlo: mozesz zmienic, czy to cos da? nie bardzo. I tak nie jestes w stanie zlać całego oleju ze wzgledu na budowe skrzyni, która jest podzielona na takie jakby "czesci". Wyleci ci moze z 500ml do litra max. Najwazniejsze zeby nie wlac potem za duzo.
  • Odpowiedz
@bruhh: noo często producent auta twierdzi że olej jest"wieczny", ale producent skrzyni, dyfra wprost wręcz przeciwnie. Słyszał ty kiedyś o wymianie dynamicznej?
#!$%@?, eksperci z internetu z zerową kulturą techniczną
  • Odpowiedz
@xionze: a skrzynia? Tylko wiesz że fwd ma zazwyczaj dyfer połączony ze skrzynią? To mam zwalać skrzynię żeby zrobić wymianę 1.5l oleju?
  • Odpowiedz
@xionze: No ale jak mam zrobić wymianę dynamiczna na skrzyni manualnej? Bo powiedziales, że nie mam pojęcia a ja bym chętnie się czegoś nauczył od znakomitego specjalisty. Zlac olej i wlać z powrotem to nie wymiana dynamiczna. Zlewając z manuala nie jesteś w stanie całkowicie pozbyć się starego oleju, no chyba, że endoskopem wjedziesz i każdy kancik po kolei będziesz pompką wysysał. Tak czy siak, czekam na tutorial wymiany dynamicznej w
  • Odpowiedz