Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: :O czyli wychodzi na to że jeśli chciałabym coś ciut większego (dwie osoby), musiałabym pewnie wyskoczyć z większej gotówki?

zużywa tyle prądu co piekarnik


@statystyczny_yt: o kurczę, gdzieś mi mignęło że mniej, ale właśnie to że się szybciej nagrzewa mnie przekonało, ALE waham się wciąż, bo piekarnik stricte pod mięso odpalam stosunkowo rzadko.
@matra: ja mam z Juli jakiś podstawowy model i pojemność wcale nie jest mała. Moim zdaniem porcja frytek dla 3 osób starcza. Ja używam tylko do frytek.
gdzieś mi mignęło że mniej,


@matra: zużywa mniej bo jeżeli chcesz piekarnik nagrzać do 180st to zajmie to np. 10 minut, a airfryer będzie gotowy w 3. To nic innego jak mały elektryczny piekarnik z termoobiegiem (wiatrakiem). Nie wiem co pieczesz, do robienia ciast się nie nadaje, tzn. są ludzie co tak kombinują, ale to jest kombinowanie i eksperymentowanie (widziałem na youtube). Zrób sobie listę co robisz w piekarniku, a potem
@LifeReboot: muszę sprawdzić co się sprawdza, bo mam dwa wolnowary, które dają mi o wiele więcej możliwości. Nie piekę ciast, w ogóle nie piekę niczego na mąkach, jedynie warzywa, mięso i bułki twarogowe, właśnie te ostatnie jak już to najczęściej, ale to najpewniej kwestia obejrzenia kilku modeli na żywo i ocena czy zmieszczę tyle bułek ile każdorazowo piekę, choć do tego muszę dołożyć jeszcze przecież koszt zakupu tego badziewia ;)

@
@matra: ja polecam do rzeczy "na chrupko" wszelkie kurczaki, czy to w panierce czy bez, jakieś kiełbaski, frytki, ryba, sajgonki itp. Piecze się lepiej niż w piekarniku, dużo szybciej i jakościowo lepiej - nie dodaje w ogóle tłuszczu, a dzięki małej misie i dość mocnemu wiatrakowi przypieka danie praktycznie z każdej strony, przy wrzuceniu większej ilości jedzenia trzeba potrząsnąć misa w trakcie pieczenia, żeby zamieszać jedzeniem. Z minusów to jest to
@matra: no i odgrzewanie jedzenia, wszelkie kotlety, ziemniaki itp to 5 min czekania, bo jedyne co trzeba zrobić to wrzucić w misę i wstawić, nie musisz mieszać na patelni itp, a wychodzą o niebo lepsze niż odgrzewanie w mikrofali albo piekarniku (w piekarniku przez długi czas grzania jedzenie się wysusza)
@matra pojemność. Nie patrz na objętość tylko raczej na powierzchnię pojemnika. Ja mieszkam sam więc miałem to gdzieś ale im większa powierzchnia tym więcej wrzucisz rzeczy bez przesłaniania innych
mała pojemność, zużywa tyle prądu co piekarnik - zasada taka sama jak termoobieg w piekarniku działania, na plus że szybciej się nagrzewa


@statystyczny_yt:
@matra:

Air fryer moze zuzywac nawet o polowe mniej pradu. Dlatego ze jest maly, ze szybko sie nagrzewa, a czas pieczenia jest krotszy.

Zasada jest inna niz w piekarniku z termoobiegiem. W air fryer wieksza moc wiatraka + mala przestrzen daje efekt mocnego wiru goracego powietrza. Powoduje