Wpis z mikrobloga

Temat braku podwyżek za gaz wygląda następująco: rok temu za miesiąc o zużyciu około 4300Kwh zapłaciłem 800zł. W tym roku po zużyciu 4100kWh mam rachunek 1050zł. #pgnig #polska #rachunki #inflacja

Przy czym w tym okresie mój kocioł Viessmann pokazał zużycie około 2400kWh, więc ta kaloryczność i to za co płacimy ma się nijak do rzeczywistości. Zwykłe złodziejstwo.

#gaz
  • 8
@YoureGoingDown: Zaledwie 25gr za kwh czyli grubo poniżej cen rynkowych ale ponarzekać trzeba xD Brak podwyżek netto jest faktem wraca VAT czego nikt od dawna nie ukrywa. A licznik kWh w kotle to sobie możesz co najwyżej w kiblu spłukać, ma on zerową wiarygodność. I polecam poczytać jak sie liczy sprawność kondensata i jak się liczy kaloryczność gazu ziemnego.
@Skman: gaz nie może być inny tu czy tam, ma mieć określone parametry jakimi #!$%@? się gaz ziemny, wyliczenie mocy przez kocioł to najbardziej wiarygodny sposób sprawdzenia kaloryczności gazu, bo kocioł wie ile wody do jakiej temperatury podgrzał i z jakiej temperatury zaczynał. Dodatkowo wykresy coroczne z tego kotła bardzo dokładnie pokrywkę się z pogodą jaka jest w dniach, tygodniach i latach.
@Skman: gaz ziemny ma mieć wartość 37300 kcal/Nm3, jeżeli masz inaczej to jesteś ruchany w dupsko i tyle, to tak jakby zakład energetyczny nie umiał dostarczyć ci napięcia 230V w gniazdku i dawałby ci 140V