Wpis z mikrobloga

Cześć,
pomóżcie mi, bo mam już mętlik w głowie. Mam możliwość kupna samochodu z Francji. Samochód jest już u nas w kraju, ale nie jest u nas zarejestrowany. Auto ma ważny przegląd i ubezpieczenie, tutaj jest też pełnomocnik, który może podpisać umowę (rodzic właściciela). Jakie dokumenty będą potrzebne do rejestracji auta w Polsce? Czy będę potrzebował potwierdzenie wyrejestrowania auta z Francji? Jeden serwis pisze, że tak, inny, że nie. Nie chciałbym się wpakować na minę i czekać aż dowód rejestracyjny zostanie wysłany do Francji, tam unieważniony i odesłany do nas.
#samochody #samochod #francja
  • 18
@MirRAFal: Normalnie by mi się z miejsca zapaliła czerwona lampka. W tym przypadku sytuacja jest taka, że to auto należy do syna znajomego mojego ojca. Auto jest tu, syn siedzi we Francji. Mają pełnomocnictwo. Jak będzie potrzeba to można proces trochę wydłużyć i przesyłać pocztą umowy. Zostaje kwestia właśnie zabawy z papierami dotyczącymi wyrejestrowania auta we Francji i tu jeden serwis podaje takie informacje, drugi serwis podaje inne.
@PiotrFr: Tak, właścicielem auta jest syn tego co sprzedaje. Syn siedzi we Francji, ojciec śmiga tym autem tutaj. Mają podpisane pełnomocnictwo do sprzedaży. Syn ma polskie i francuskie obywatelstwo. Ważny polski dowód osobisty chyba też (tego dowiem się na pewno jak zadzwonię)
@optymistycznypesymista:

Ważny polski dowód osobisty chyba też

To nieważne.

Normalnie umowa (będzie pewnie też chciał francuską)
Dowód rejestracyjny
I możesz go po prosić o "certificat de situation administrative" który jest normalnie obowiązkowy przy sprzedaży we Francji (ale na eksport nikt tego nie robi, ale wyjdziesz na znawcę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
To zaświadczenie, że nic nie ciąży na aucie.
Przegląd i tyle
@PiotrFr: Dzięki za info! Widzę, żeś znawca. Czy gdybym podrzucił link do jakiejś dwujęzycznej umowy to mógłbyś zerknąć czy będzie ona ok?
Widzę już, że nie będę miał raczej wyjścia i będzie trzeba listownie przesyłać papiery, bo na żadnym wzorze nie znalazłem pełnomocnika Oo
@optymistycznypesymista:

Widzę, żeś znawca

Mieszkam 14 lat, w dodatku w marcu "sprzedawałem" samochód teściowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakiejś dwujęzycznej umowy to mógłbyś zerknąć czy będzie ona ok?

Jeśli chcesz. Ale koleś powinien mieć wzór francuski, bo taki musi zgłosić. Ja z teściem robiłem dwie, jedną francuską a drugą polską.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: kurka to jeszcze jedno pytanie mam i już nie będę męczył Ci buły, a kontaktował się już z właścicielem auta. Na polskiej umowie przy swoich danych spisywałeś dane z polskiego dokumentu tożsamości czy francuskiego?
I tak BTW, fajnie się we Francji żyje?
@optymistycznypesymista:

Na polskiej umowie przy swoich danych spisywałeś dane z polskiego dokumentu tożsamości czy francuskiego?

Nie pamiętam. Jak jest polski to lepiej polski ale ogólnie żadna różnica pewnie.

fajnie się we Francji żyje?


Zajebiście. Mieszkam na prowincji nad morzem.
Możesz poczytać mój tag #francjadasielubic