Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy( ͡° ͜ʖ ͡°) Składam nowy #komputer ale musze zachować 3 kieszenie na HDD na zatokach 5,25" Niestety współczesne obudowy chyba już takich nie wspierają - polecane przez #lipton Genesis Irid 505 Black V2 czy KRUX Trek nie mają takich zatok już wcale. Jest to dla mnie niezbędne ponieważ planuję mieć w nich wysunięte przez 98% czasu kieszenie z 3 dyskami HDD, dysków używam sporadycznie, ale jak już to się dzieje to pracują dość intensywnie, z tego powodu kieszenie będą niemal zawsze lekko wysunięte, aby dyski były niepodłączone
Taką mam obecnie obudowę Sharkoon Rebel 9, już wiem że USB z przodu to tylko 2.0, bez tego mogę przeżyć. Pytanie czy da się do niej wsadzić taki zasilacz? SilentiumPC Vero M3 Bronze 700W 80+ Bronze ?
#pcmasterrace #komputery #hardware #windows #windows10 #gpu #hdd #ssd #obudowa
  • 11
@michoopro: Takiego zasilacza nie wsadza się do żadnego komputera - to śmieć. Jak już to minimum bierze się Gold i najlepiej nie z spc - jak budżetowo to jakiś bequiet czy corsair da radę, a jak coś lepszego to sasonic focus.
Nie wiem dlaczego musisz mieć wysunięte dyski skoro możesz kable sata od płyty głównej odłączać, a dyski zostawić w spokoju. Możesz tez nie zamykać bocznego panelu albo wyciąć w nim
  • 0
@Megawonsz_dziewienc kieszenie zapewniały hot plug, ok dzięki za pomysły:) na upartego dałoby się zrobić jak mówisz i faktycznie nie koajrzysz obecnie oldschool owego podejścia ecobudowach by ze 3 zatoki 5,25" byłyby nieosłonięte od frontu?
@michoopro: ciężko, może coś z full tower, ale one są drogie i już lepiej mieć osobne kieszenie. Szukaj po prostu, nawet jakieś aliexpress, tam dostaniesz obudowy które kupują jakieś spc czy inne marki które tylko branduja chinszczyzne, cuda wianki na kiju da się znaleźć i pewnie coś co będzie ci odpowiadało również. Albo po prostu wytnij blachę która zasłania dyski i będzie wszystko grało
@michoopro ja nadal utrzymuję, że masz zły koncept.

Dyski można "wysuwać" i włączać też przez kliknięcie myszką, a nie koniecznie fizycznie.
Poza tym warto przy takim trybie pracy przeanalizować NAS.
  • 0
@majk3l przez kliknięcie? Za każdym razem jak włączam komputer dyski startują, dopiero potem jakiś soft czy Windows je zatrzyma, jak chcesz to obejść? Ja tych dysków potrzebuję raz na 3 miesiące w tym czasie włączę i zahibernuje kompa 360 razy bo średnio 4 razy w ciągu doby używam tego kompa na krótko z doskoku.
@majk3l: zgadzam się, ale podczas każdego wybudzania z hibernacji przechodzi przez BIOS, a on włączy dyski, czyli mam średnio 360 uruchomień tylko po to by za kilka sekund Windows je wyłączył ( ͡° ʖ̯ ͡°) w skali roku to 1440 włączeń a 5 lat to 7200 bezcelowych uruchomień 3 HDD czyli 21600 bezcelowych operacji rozpędzenia talerzy i wjazdów "igieł" nad ich powierzchnie, a jak wiemy start/stop postarza