Wpis z mikrobloga

Po siedmiu latach tłustych gdy Sony wydawało naprawdę fajne gry, powoli przychodzi pora na lata chude. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po słabym roku 2022 kiedy to wypuścili tylko Forbidden Westa i Ragnaroka nadciąga jeszcze słabszy rok 2023, bieda, chłód i niedostatek. Szybki rzut oka na poniższa listę uzmysławia prawdziwa skalę tragedii z jaką w najbliższych latach będzie mierzyć się platforma Playstation i jej oddani giermkowie...

Forspoken - gra shejtowana jeszcze przed premierą, błędy optymalizacyjne plus brak polskiej lokalizacji, ekskluziw w cudzysłowiu bo ten crap wychodzi też bodajże w Microsoft na peceta. Xd

Horizon VR - przyjemność zarezerwowana tylko dla posiadaczy nowych gogli, których cena już dziś osiąga okolo 3,5K złotych, jeśli chociaż 1% posiadaczy ps5 kupi ten tytuł to i tak będzie wielki sukces. Ja osobiście nie zamierzam wydawac takich pieniędzy dla jednej gry xD

Horizon Remaster - tutaj jedno wielkie iksde. Gra jest z 2017, wygląda bardzo dobrze, ma się świetnie i nie potrzebuje aby jeszcze bardziej ją poprawiać. Kolejny skok na kasę spowodowany brakiem pomysłów na gry. XD

Spiderman/wolverine - infantylne i familijne gierki o suberbohaterach z których wyrosłem po ostatnich filmowych bublach wypuszczanych przez Marvela. Jako 35letni boomer, nawet nie jestem tym gównem zainteresowany, ileż można?

Last of us multiplayer - przeciez piękno tej serii skupia się raczej na liniowej historii w post apokaliptycznym świecie i dramatach głównych bohaterów, po co więc tworzyć jakiegos sieciowego gniota który tylko zabije magię tej gry i związane z nią wspomnienia? Profanacja jednej z piękniejszych gier Sony. Zresztą już to zrobili robiąc z tego uniwersum jakis nędzny serial HBO z wątpliwej urody aktoreczką w roli Ellie.

Skull & bones? - tutaj chyba ktoś się pomylił bo ta Ubi gierka wychodzi też na xboxa xD

Stellar Blade - czyli Nier 2k23 opakowany w nowym papierku xD

Helldivers 2 - jakis indyk rpg z rzutem izometrycznym do którego nawet nie potrzeba konsoli bo pójdzie na każdym lepszym smartfonie z 4GB ramu xD

Jako wieloletni posiadacz playstation czuje się oszukany i rozgoryczony. Nie znajduje tu nic dla siebie. Kiedy posiadacze xboxow będą zajadać się takimi łakociami jak Starfield, Stalker 2 czy Atomic Heart ja będę zmuszony źreć jakis gruz i udawać że mi smakuje. Chyba najwyższa pora pożegnać się ze stajnią Playstation i zmienić barwy klubowe. Niestety, nie ma dziś żadnych racjonalnych przesłanek ku temu by dalej tkwić w tym toksycznym związku gdzie ciągle jestem finansowo wykorzystywany a nie dostaje nic w zamian. :(

Po nowym roku zamawiam XSX a plejaka oddaje chrześniakowi. Rest in peace Sony, to były piękne lata, ale ja musze ruszyć do przodu. [*]

#ps4 #ps5 #xbox #xboxseriesx #gry #konsole #pcmasterrace #nintendoswitch
h.....4 - Po siedmiu latach tłustych gdy Sony wydawało naprawdę fajne gry, powoli prz...

źródło: comment_1672212577yr70j9AeTJEWPOS3hFiGeL.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • 1
@pionic gameplayowo ta gra niszczy wszystkie blockbustery od Sony z milionowymi budżetami ¯_(ツ)_/¯ kapitalnie zoptymalizowana, a obecny w niej motion blur sprawia że kręcąc kamera mamy wrażenie że gramy w Dooma 2016
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Fantastycznie zoptymalizowana, dropy na konsolach a u mnie na 4080 potrafi nagle spać o 100 klatek w dół, prezentując się jak gra z 2015 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc mówisz mi ze grasz z motion blurem? Nie mam więcej pytań
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Co to za trolling, lakocie jak Starfield ktore wyjdzie na kompa (pomijajac, ze to bedzie gowno gra Bethesdy) i Atomic Heart ktore tez wyjdzie na ps5 (tez gowno gierka malego studia ktora 30 razy zmieniany miala koncept)? Moze lepiej podaj liste exlusivow xboxa xD pomijajac, ze jakos gowno gierke porownujesz do Niera, ktore jedyne co wspolnego maja fakt bycia gra akcji.
  • Odpowiedz
  • 1
@pionic dlaczego nie miałbym korzystać z domyślnie włączonego narzędzia które poprawia plynność rozgrywki i sprawia że obraz jest mega przyjemny dla oka? ¯_(ツ)_/¯ setki gierek korzysta z tego typu rozwiązań a pewnie nawet o tym nie wiesz xD
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Przecież to narzędzie jest domyślnie ustawione na konsolach żeby przykryć niedociągnięcia graficzne i „upłynnić” 30 fps… Rozumiem, że jak wypijesz pół litra to tez masz obraz przyjemniejszy dla oka? We wszystkich grach jakie grałem czy to na konsoli, czy na PC to jest pierwsza opcja do wyłączenia
  • Odpowiedz
  • 0
@SF71H a co jest w tym tak nieprawdopodobnego? Sony potrafilo po raz 3 zremasterowac last of us a wstrzymywaliby się z remastered Horizona? XD przeciez oni wstydu nie mają ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister dobrze trolluje bo przychodzisz tu i robisz na rzadko xD

A Atomic Heart? Może i wyjdzie na ps5, ale klockarze dostaną go za free w ramach GPU, soniarze znowu będą musieli zapłacić 349 złotych ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@pionic upłynniacze wyłącza się na telewizorach, ale nie w grach ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pozatym High on Life domyślnie chodzi na klockach w 60 fps więc przestań szerzyć herezje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Motion blur, praca kamery, bujanie nią, sprawia że obraz jest jeszcze bardziej przyjemny. Ja osobiście lubię efekt smugi w fpsach, to nadaje grze pewnej dynamiki.. ¯_(ツ)_/¯
h.....4 - @pionic upłynniacze wyłącza się na telewizorach, ale nie w grach ( ͡º ͜ʖ͡º)...

źródło: comment_1672225458e9kzHyXtVS2KOpnehasbPQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: O super, gra siedząca graficznie w 2014 roku działa w 60 fps… To miłego grania z upłynniaczem, motion blurem i jeszcze jakimiś 20 efektami. Równie dobrze mógłbym rozmawiać o tym z niewidomym ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@pionic no widzisz, nawet dziś dziesiątki gier ma z tym problem dlatego nie rozumiem czemu umniejszasz temu faktowi. ¯_(ツ)

I nieważne jak bardzo będziesz zaklinał rzeczywistość, prawda jest taka że klockarze mają w końcu swoją grę pokroju Ratcheta ¯_(ツ)
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Kolega widzę nowy w branży dlatego niosę szybkie wyjaśnienie - może szału w ilości exów w 2023 nie ma ale na tle konkurencji (xbox) jest to i tak miazga, lista premier która ma być na platforme ms jest pokazywana od początku generacji i na 20 produkcji wyszły 2.Może nie siedzisz tak w konsolach dlatego chciałem tylko dać znać, że tutaj nie zwracamy uwagi na liste premier m$ ponieważ oni je
  • Odpowiedz
  • 0
@AdiczeQ ty mnie synek nie tłumacz bo ja siędze w tym od wielu lat xD

Obserwuje to co się dzieje na rynku i jeśli chodzi o Sony to niestety równia pochyła. Brak pomysłów na gry, ogrzewanie starych kotletów, remasterowane remasterów, oddawanie tytułów platformie steam, płatne patche next gen, recykling gier z ps now i ea play w ramach usług abonamentowych, z roku na rok jest coraz gorzej. A ta lista to po
h.....4 - @AdiczeQ ty mnie synek nie tłumacz bo ja siędze w tym od wielu lat xD

Obse...

źródło: comment_1672227505O5li98anQUVnBepM5AdHex.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@heterodewiant44: ty jesteś multikontem dauna czy innego koksa? Przecież ilość debilizmów jakie wyplules w kilku akapitach i późniejszych odpowiedziach zakrawa o jakąś komedię xD Jeżeli jestes upośledzony, to mi przykro, jeżeli trollujesz, to musisz się bardziej starać xD
  • Odpowiedz