Wpis z mikrobloga

@Yacoshe: skoro nie sprawdzałaś skrzynki od sierpnia, to skąd wiesz czy takowy tam nie zalega? U mnie zawsze jest mail i kwit. W takiej sytuacji lepiej zadzwoń żeby sobie zaległości nie robić.
@SendMeAnAngel: za grudzień płaciłem 425 PLN, a dzisiaj w skrzynce znalazłem pismo z informacją o podwyżce. Kawalerka 27mkw. Podejrzewam z 450-470 PLN miesięcznie będzie, jak mi przyślą pełny wymiar, z rozliczoną wodą.

Za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody cena 17% w górę. Jako uzasadnienie podano przywrócenie 23% VAT na ciepło od 01.01.2023.
838 zł, ale w tym mam doliczone już 50 zeta dodatkowo za Internet, więc odliczając wychodziłoby 788 zł. To w Rzeszowie, blok z wielkiej płyty, mieszkanie ok. 68m - w tym czynszu zawiera się już woda (w tym ciepła), śmieci, konserwacja czy ogrzewanie (oraz podnajmowanie schowka na półpiętrze). Spółdzielnia Zodiak. Oddzielnie płace dodatkowo za prąd i gaz. Zazwyczaj gdzieś na wiosnę przychodzi podsumowanie rozliczenia za ogrzewanie i dotychczas wychodziły same nadpłaty, dzięki
A ogólnie jak ktoś wynajmuje to tez płaci czynsz?


@duzeelobenc: Tak - on jest na ogół wliczony w "komorne", więc jak płacisz 1500 zł/msc za mieszkanie to np. 500 zł/msc z tego idzie na czynsz.

Dlatego głupie jest takie gadanie, że wynajmując "spłacasz komuś kredyt", bo według mnie ludzie często kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, że jak się wynajmuje za np. 1500 zł/msc to to nie jest tak, że
@SendMeAnAngel mam lepsze, minimalna 600zl w górę ( ͡º ͜ʖ͡º) prawie 30% więcej obciążenia dla firm, które zatrudniają na minimalna ( ͡º ͜ʖ͡º) myślicie, że to wyhamuje inflację? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@SendMeAnAngel: taaa, nie dość że spółdzielnia to zwykle złodzieje i maszynkamdo prania kasy to jeszcze nawet #!$%@? klatki wyremontować nie potrafią. Zatrudnili błazna co przez 3 tyg malował klatkę a było lepiej niż jest teraz. Pluje na te bloki i spółdzielnie. U mnie podwyżka o 200zl czynszu (40%)