Wpis z mikrobloga

Poleci mi ktoś jakiegoś chromebooka? Przede wszystkim do pisania(wordy excele), czytania i oglądania, więc zależy mi na wyświetlaczu dużym, najlepiej 16+ cali. Najlepiej z allegro. Zależy mi na tym, by było nie drogo i długiej pracy baterii najbardziej, oraz by płynnie wszystko chodziło, stąd chęć wyboru chromebooka. No i by miał trochę więcej pamięci, niż 16-32 gb #laptopy #chromebook #wordo #office365
#komputery
  • 8
  • Odpowiedz
@Reviewer: z chromebookiem jest taki problem
procki ARM sa wolne, ale natywnie obsluguja apki androidowe, co jest fajne

procki x86 sa szybsze, ale nie wspieraja natywnie apek androidowych, wiec te strasznie mula i nie renderuja grafiki w opengl -

czyt. moim zdaniem chromebook z normalnym prockiem nie ma sensu, a te na ARM maja te procki po prostu za slabe

no i kolejna sparaw, ze na chromebooka to albo androidowy pakiet
  • Odpowiedz
https://allegro.pl/oferta/laptop-acer-chromebook-317-cb317-1h-c1a0-chrome-os-12567578923?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=MWViMmE1MTUtOGNjYS00NzM2LWIyOGEtODk5YjQzMzkxZjZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=90591e84-7c28-4ab5-9e40-7bcecd7c6fc9

W sumie poczytałem trochę o tych chromebookach, jest napisane, że office ogólnie jest bardzo okrojony w nich, to pewnie programy jakieś też może być problem hm

Ewentualnie jakaś strona, gdzie mi laptopa złożą takiego jakbym chciał i równie tanio co gotowce na allegro?
  • Odpowiedz
@Gajwer2: Na systemie mi nie zależy jakoś mocno, bo mam z starego laptopa. Wiem, wiem, cenę tego chromebooka chyba rozdzielczość głównie podbija, bo jest okropnie drogi. W ogóle zauważyłem, że nawet w telewizji zaczęli reklamować chromebooki, strasznie popularne się stały, laptów zwykłych już nie sprzedają. :p
Chromebooki mają słabe podzespoły i są drogie, sposób na sprzedaż gorszego sprzętu drożej hm, a jakby kupić właśnie jakiegoś słabszego laptopa i samemu zainstalować na
  • Odpowiedz
@Reviewer: Raczej nie zainstalujesz na tańszym laptopie chrome os tam raczek jest przygotowany pod to eko system.
Tylko zwróć uwagę, że ten HP nie jest nowy

Informujemy, że oferowany sprzęt jest kompletny, zapakowany w pudełko producenta, pochodzi z oficjalnego programu wyprzedażowego, wyselekcjonowana oferta HP, końcówki serii oraz niezrealizowane zamówienia klientów.

Gwarancja tylko 12 miesięcy i to sprzedawcy, nie producenta.
W okolicach 5k masz już Legiony z lepszą kulturą pracy.
https://www.x-kom.pl/p/1092096-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-5800h-16gb-512-win11-rx6600m-165hz.html aktualnie
  • Odpowiedz