Wpis z mikrobloga

#chorujzwykopem #zalesie #czerniaksoldado
Hejka Mirki. Właśnie jadę do Krakowa do instytutu onkologii. Jak pisałem jakiś czas temu, szukali przyczyn guzów w węźle chłonnym pod pachą i znaleźli. Komórki czerniaka. W piątek idę pod nóż więc sylwester i urodziny w Nowy Rok spędzę w szpitalu. Wycinają cały węzeł chłonny i trochę się boję bo nigdy ze szpitalem nie miałem do czynienia od tej strony.
  • 125
@r__n: chłopie przez takie podejście jak twoje sporo ludzi umiera na raka. Bo wiele odmian nowotworów wykryta przed którymś stadium jest w 100% wyleczalna a osoby twojego pokroju z każdego leczenia onkologicznego robią jakaś super batalię przez co potem ludziom sama diagnoza kojarzy się z wyrokiem wręcz xD
Ciekawe czy z wycinania wyrostka robaczkowego też robiłbyś taka szopkę, przecież też można dostać zakażenia i umrzeć
@soldado: znalezli zname pierwotne? ktore powoduje rozsianie? bo to ze wytna guzy w wezłach to jedno a druga rzecz ze gdzies siedzi przycyzna tych guzów (czyli czerniak), ale czasami znalezienie go moze byc trudne bo moze byc nawet przezroczyste, w kazdym razie to faza rozsiania najlepiej czerniaki lecza w warszawie, z tego co wiem w tej fazie zdecydowanie podali by chemie (celowana lub immunoterapie) samo wyciecie to juz chyba za pozno
@Nanuno: pewnego dnia po cieżkiej pracy pokazał mi się guz. Nagle. 7x4 cm potem się okazało że są jeszcze 3 mniejsze. Gdy nie minęło to poszedłem na onkologię i wyszło że są tam te komórki