Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie strony/programy/cokolwiek do planowania obserwacji pod kątem pokrywy chmur? Wystarczy jeśli model będzie w miarę przewidywał na kilka godzin do przodu. Wszystkie które używam zawiodły mnie przez ostatnie dni, pokazywały że będzie coraz lepiej, a dzisiaj jest tragedia (,)
Używam ICM, sat24 i apkę mobilną pogoda&radar
#astronomia #astrofoto #pogoda
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diego: Skoro jestes propogodynka to moze apka IMGW? Na apce windy widze chmury niskie + chmury to tez moze pomoze. P.S. dzis tez sloneczko zaskoczylo w pasie lubuskie, wlkp i kujawy xd
  • Odpowiedz
@bitrab: apką wygląda nieźle, trochę pikselowate te obrazy w podczerwieni, ale wydają się być spoko.
A weź, w tym roku dosłownie 3-4 razy miałem okazję użyć sprzętu, bo zgrać w czasie dostępność i pogodę w świętokrzyskim jest nie do zrobienia praktycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diego: haha to w zimie masz rozkmine. Jak cos mi sie przypomni od chmur to podesle. Zajawka na propsie mirek( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cohontes: Oczywiście, planety i małe obiekty robię tubą, pozostałe obiekty aparatem na montażu. Do tego co chciałem zrobić dzisiaj tuba jest najlepsza z mojego sprzętu
@bitrab: Mega lubię to, hobby, ale jest czasami skrajnie niewdzięczne i frustrujące, bo sporo nie zależy od ciebie XD Zima nie jest problemem, szczególnie taka mierna jak teraz. Już siedziałem przy - 14 i było w pytę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diego: tak szczerze u nas.mega niewdziecznie. Za maly przewiew. W zime lepsze wszystko od linii Renu no albo gory. Latwo sie mowi, ale smog robi swoje
  • Odpowiedz