Wpis z mikrobloga

"Nowy Targ osiągnął najwyższy wynik w Polsce (18 ng/m3), stanowiący 1800% wartości dopuszczalnej normy; wartość ta jest porównywalna z 22 papierosami wypalanymi każdego dnia'


W Krakowie w 2019 roku wprowadzono całkowity zakaz palenia węgla i drewnem. Jakość powietrza bardzo wyraźnie się poprawiła, a byłaby dużo lepsza gdyby nie to że Kraków jest w kotlinie i syf z okolicznych miejscowości wędrował do Krakowa.

Osobiście nie byłem za likwidacją kopalń węgla, a jedynie za niebudowaniem nowych, natomiast byłem za maksymalnym wykorzystaniem tych kopalń jakie już zostały wybudowane. Spalanie węgla w masowych urządzeniach przemysłowych nie tylko generuje mniej zanieczyszczeń i jest efektywniejsze, to jeszcze ogrzewanie budynku wielorodzinnego pochłania znacznie mniej energii niż każdego z osobna.
Docelowo oczywiście głównie geotermia, fotowoltaika, i parę innych trochę gorszych od tych dwóch, uzupełnione oczywiście o mniejszy konsumpcjonizm (bez potężnych willi, kolekcji samochodów takich jak Andrew Tate, prywatnych samolotów ect.)
Oczywiście nie mam nic przeciwko żeby państwo podatkowało osoby zamożne, przez co nie dość że zmniejszy ich konsumpcjonicm, to będzie miało na dofinansowania albo całkowite fundowanie ludziom fotowoltaiki.

#antykapitalizm #libertarianizm #korwin #konfederacja #mentzen #antyszczepionkowcy

"W Polsce żadnego smogu nie ma" - Janusz Korwin Mikke, guru polityczne Sławomira Mentzena
"Każdy będzie mógł generować tyle CO2 ile się mu podoba" - Sławomir Menzten o swoim programie
"smog w małych dawkach jest zdrowotny" - Janusz Korwin

Dodam że w tym roku przez ekstremalnie głupią politykę, będziemy mieli rekordowy smog, a węgiel kupujemy zza granicy mimo że bylibyśmy w stanie wyprodukować własny tańszy.
No jak tam #kuce co uważają że szczepionki są niebezpieczne dla zdrowia, gotowi na "zdrowotne" dawki smogu?

Czy jesteś za zakazywaniem/ograniczeniem spalania syfu dla przez domki i wille?

  • jestem kucem i jestem za 25.6% (11)
  • jestem kucem i jestem przeciwko 25.6% (11)
  • jestem lewakiem i jestem za 48.8% (21)

Oddanych głosów: 43

  • 29
@testowyandrzej: Żeby torturować kuce i mieć bekę z ich fikołków.
Oraz uzmysławić że to prawica i ideologia kapitalistyczna wstrzymuje pozytywne zmiany, i to w państwie prawicowym kapitalistycznym żyjemy, natomiast skrajna prawica to tylko trole publicystyczne i polityczne które starają się nakierunkować złość ludzi na jakiś byle jaki inny cel (np. na "niezdrowe" szczepionki zamiast na smog) i tak naprawdę skrajna prawica wpisuje się swoją działalnością w główny nurt polityki w Polsce,
@M_xxx:

Hipokryzję pokazuje to jak w ostatnim czasie Konfa nawet zaczęła się brata z górnikami by chronić ten mafijny interes. Bo tak należy traktować grupę, która zmniejsza wydobycie a jednocześnie wymusza podwyżki dla Siebie. A słowem się nie zająknęła, gdy wprowadzano bardzo niekorzystne przepisy, które niemal całkowicie zajechały branżę fotowoltaiczną, która zatrudniała 113 tys. osób i działa na zasadach wolnego rynku(może poza PGE, które też dostarczało fotowoltaikę). Ale ta branża nie
Bo tak należy traktować grupę, która zmniejsza wydobycie a jednocześnie wymusza podwyżki dla Siebie


@Strelau: Ale o kim mówisz, o górnikach?
Tylko że oni zmniejszają wydobycie bo muszą, to są przepisy unii które Polska przyjęła o zmniejszaniu wydobycia, gdyby wydobyli więcej to zapłacą karę.
Liczba kopalń jak i liczba zatrudnionych się zmniejsza, natomiast wydobycie w przeliczeniu na jednego górnika stale się zwiększa.
To z podwyżkami to też nieprawda, uwzględniając inflację to
@M_xxx: Pokaż te statystyki o zwiększającym się wydobyciu na jednego górnika. A akurat znaczny spadek wydobycia przypada na okres, kiedy mogli wywrzeć największą presję. Dzięki temu, nawet ochroniarze na kopalni dostali podwyżki.

To już nie sprawa samych górników. Ale akurat PiS robi wał, bezpowrotnie zasypując kopalnie i wydając na to ogrom kasy, gdzie jednocześnie był chętny na zakup tej kopalni.
A akurat znaczny spadek wydobycia przypada na okres, kiedy mogli wywrzeć największą presję


@Strelau: A to cię zaskakuje czy co?

Dzięki temu, nawet ochroniarze na kopalni dostali podwyżki.


@Strelau: To źle?
Jak pisałem - uwzględniając inflację to i tak nie dostali żadnej podwyżki.

Pokaż te statystyki o zwiększającym się wydobyciu na jednego górnika


@Strelau: Przykład:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/skokowy-wzrost-wydajnosci-gornikow-w-calym-przemysle-bite-sa-rekordy/dz5k638

Zastrzegam że nie robię na życzenie bibliografii randomom z neta którzy wygłszają z
@M_xxx: Bibliografii nie wymagam, spokojnie.

Inflację oczywiście rozumiem, ale nawet w sektorze prywatnym, podwyżki nie idą równo z inflacją, stąd nie rozumiem tego by sektor publiczny miał liczyć na takie przywileje.

Źle o tyle, że mocno się to przekłada na cenę węgla dla konsumenta. Fakt faktem, że wielu jest sobie winna bo żyli złudzeniami o tanim węglu i olbrzymich zasobach, mimo że przez dekady, mówiono że będzie inaczej a dodatkowo dostali
stąd nie rozumiem tego by sektor publiczny miał liczyć na takie przywileje


@Strelau: To nie przywilej. Kucasz.

Źle o tyle, że mocno się to przekłada na cenę węgla dla konsumenta.


@Strelau: Znowu kucasz.

Jest taki jeden co chce niskich płac, ale za to ceny będą niskie. Nazywa się Korwin Mikke.
Serio chcesz ze mną zaczynać tę dyskusję i bronić tej pozycji? Serio?
@M_xxx: Owszem, jest to przywilej, podwyżki wymuszone przez związki.

Nie jestem kucem, więc zarzucanie mi tego jest bezzasadne. Po prostu to nie jest w takiej sytuacji czas na podwyżki i prywatne przedsiębiorstwo też by takie decyzję podjęło. A Państwówka ugina się przed związkami.
Po prostu to nie jest w takiej sytuacji czas na podwyżki


@Strelau: Jak zawsze.

prywatne przedsiębiorstwo też by takie decyzję podjęło


@Strelau: A to jest wzór naśladowania?

Nie jestem kucem


@Strelau: No właśnie kucasz.

. A Państwówka ugina się przed związkami.


@Strelau: ^^ np. tutaj.
"oj złe związki zawodowe, gdyby nie one możnaby mniej płacić pracownikom"

Kucu.
Jak zawsze.


@M_xxx: No nie bardzo. W okresie przed Covidem, podnoszenie np. pensji minimalnej to był bardzo dobry okres.

oj złe związki zawodowe, gdyby nie one możnaby mniej płacić pracownikom"


Nie ma nic złego w podwyżkach, ale akurat górnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa w Polsce. I praca wielu z nich jest w wynagradzana w sposób nieadekwatny. Więc mają one zarówno dobry jak i zły wymiar.
@M_xxx: > Ja pitolę, ale kuc.

XD, widać poziom dyskusji po Twojej stronie osiąga nowe poziomy.

A jaka według Ciebie grupa zawodowa w Polsce jest uprzywilejowana najbardziej?
XD, widać poziom dyskusji po Twojej stronie osiąga nowe poziomy.


@Strelau: To nie dyskusja matole, tylko obelga była. Właśnie naplułem ci w ryj, a ty narzekasz że to była kiepska dyskusja z mojej strony.

A jaka według Ciebie grupa zawodowa w Polsce jest uprzywilejowana najbardziej?


@Strelau: Kapitaliści. prezesi. Wymieniłbym jeszcze landlordów, celebrytów, piłkarzy. W szczególności - osoby posiadające duży kapitał.
Może sędziowie.

I praca wielu z nich jest w wynagradzana
: Przedsiębiorcy, prezesi. Wymieniłbym jeszcze landlordów, celebrytów, piłkarzy. W szczególności - osoby posiadające duży kapitał.

Może sędziowie.


@M_xxx:

XDDDD. To jest dopiero odklejka.

1. Prezesi są owszem pracownikami, ale najczęściej na jakichś kontraktach i spoczywa na nich wielokrotnie większa odpowiedzialność niż takiego górnika co mu jak coś rozwali to max 3 pensję utną.
2. Wynajmujący to nie jest grupa zawodowa tylko przedsiębiorcy albo po prostu właściciele mieszkań, więc dawanie ich do
spoczywa na nich wielokrotnie większa odpowiedzialność niż takiego górnika


@Strelau: Znowu kucyzm.
Reszty nie czytam, bo jak będę chciał to wejdę sobie na blog Korwina.
Żeby torturować kuce i mieć bekę z ich fikołków.


@M_xxx: Daremny twój trud. Ideologia kucowska, której jestem jednym z nielicznych przedstawicieli na wykopie, jest jasna w tej sprawie. Państwo może zakazać (ale nie musi) palenia syfem, bo to zatruwa powietrze czyli szkodzi innym. Nie ma tu żadnych fikołków. To jedynie kwestia rozstrzygnięcia czy ważniejsza jest możliwość ogrzania się czy oddychania trochę czystszym powietrzem. O tym powinien zdecydować ogół mieszkańców na podstawie
@Jah00: xD Jak pajac Janusz "w obronie prawdy"

I ze stwierdzeniem że nie zrozumiałem krula gdy mówił "W Polsce żadnego smogu nie ma". Przyszedł kuc i mi powiedział jak należy to interpretować i dlaczego robię to niewłaściwie.

Minus masz za odejście od bezwzględnego ubóstwiania króla i postawienie się za zakazem palenia syfem. Janusz powiedział że w Krakowie nie należało tego zakazywać.
Popraw się. Wdychaj smog i racjonalizuj sobie że jak dostaniesz