Wpis z mikrobloga

W sumie jak tak się spojrzy to jesteśmy w gorszej sytuacji niż Ukraina jak się popatrzy na kadry państwowe i urzędnicze:
- nikt tam nie strzela u siebie w biurze z granatnika
- mają normalnych dyplomatów, dbają o interesy swojego państwa, u nas to tego nie ma
- posiadają wywiad i kontrwywiad, my to mamy tylko na papierze

Mentalnie na tych szczeblach państwa jesteśmy za Ukrainą. To o samym wschodzie, a o zachodzie nic nie napisałem jeszcze.

##!$%@? #oswiadczenie #zalesie #polska #ukraina
  • 42
My blokowalismy ich cieżarówki wcżensiej.


@szurszur: no jakoś nie, oni chcieli więcej pozwoleń na wjazd i tyle( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty jesteś Rosjanin skoro krotka blokade cieżarówek zrównujesz z gepolityczną agresywnościa Rosji?


@szurszur: a ty tępakiem, skoro wszystko tu wrzucasz do jednego wora, oba kraje są nam wrogie i tyle

Tak? Polska blokowała ukrianskie cięzarówki ( o 20%) kilka lat i nie ulegała. Rosjanom tęz zablokowali
no jakoś nie, oni chcieli więcej pozwoleń na wjazd i tyle


@Kaczypawlak: Chcieli tyle ile było wczęsniej przez lata. PL im obcieła ilośc.

ty tępakiem, skoro wszystko tu wrzucasz do jednego wora, oba kraje są nam wrogie i tyle


@Kaczypawlak: Haha przecież moje pytanie czy jestes Rosjaninem jest kpia tego jaki mnie zadąłes. Zachowujesz sie tak wobec mnie bede robił to samo wobec Ciebie.
Chcieli tyle ile było wczęsniej przez lata. PL im obcieła ilośc.


@szurszur: chcieliśmy tyle samo co oni a oni więcej niż my

Haha przecież moje pytanie czy jestes Rosjaninem jest kpia tego jaki mnie zadąłes. Zachowujesz sie tak wobec mnie bede robił to samo wobec Ciebie.


@szurszur: ja nie bronię ruskich nacjonalistów i ich odpałów, a ty ukraińców bronisz. Mordy nie odezwałeś w sprawie Przewodowa kacapie mały¯\_(ツ)_/¯

Bronisz Rosji wybielajace ja w stiwerdzeniu, że jest tak samo grozna jak UA.


@szurszur: podaj fragment tego wywodu, gdzie tak mówię? Oba są nam wrogie, jednak Rosja staje się coraz mniej groźna, nie wiem co ćpałeś, ale przestań banderowcu i won do siebie.
bo są naszym wrogami, cała "zachodnia" Ukraina to polonofoby jakich mało


@Kaczypawlak: a jednak tam w sondażach Polska wypadała najlepiej.
W Rosji bylismy jednym z worgich pańśtw i Rosjanie maja do nas roszczenia typu wycofanie NATO.
@szurszur: A z tymi ciężarówkami nie było tak, że Polska wpompowała pieniądze na rozbudowę ukraińskiej infrastruktury, z czego nie wywiązały się ukraińskie władze? Z tego co pamiętam, to było przyczyną sporu.
a jednak tam w sondażach Polska wypadała najlepiej.


@szurszur: i jednocześnie chwalą Banderę oraz UPA( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Rosji bylismy jednym z worgich pańśtw i Rosjanie maja do nas roszczenia typu wycofanie NATO.


@szurszur: i kto Rosjan traktuje serio? Nikt, Ukraińcy chwalą ludobójców i morderców a tobie to nie przeszkadza, a są niby naszymi "przyjaciółmi". Mam nadzieję, że korekty granic z nami nie chcą( ͡
a jednak tam w sondażach Polska wypadała najlepiej.

W Rosji bylismy jednym z worgich pańśtw i Rosjanie maja do nas roszczenia typu wycofanie NATO.


@szurszur: i czym się od ruskich różnią?

Według ukraińskiego Sądu Najwyższego symbol SS-Galizien nie jest symbolem nazistowskim. Nie będzie na Ukrainie zakazany.


https://dorzeczy.pl/opinie/378793/sn-ukrainy-symbol-ss-galizien-nie-jest-nazistowski.html

@szurszur: nie mają broni atomowej, w sumie to nic nie mają, tylko jadą na pomocy zza granicy, w tym pasożytują na nas( ͡
A z tymi ciężarówkami nie było tak, że Polska wpompowała pieniądze na rozbudowę ukraińskiej infrastruktury, z czego nie wywiązały się ukraińskie władze? Z tego co pamiętam, to było przyczyną sporu.


@kiera1: To była wymówka jaka pojawiła sie dopiero po latach- ale chyba ta kasa nie była jeszcze wpompowana. Chodziło niby i nierozbudowana infrastrukture drogową, ale Ukriancy zakaz ruchu poaicagów łumaczyli... brakiem rozbudowy polskich torów co blkowało im rzekom tysiece wagonów w
Była umowa na iles zezwolen i Polska nagle obcieła o 20% akurat wtedy gdy Ukraina przestawiała się z handlu z Rosją na handel z UE.


@szurszur: my również obrywamy przez to co Ukraina robi a jakoś nic od nich nie żądamy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szurszur: Tak właśnie czytam, i różne źródła podają sprzeczne informacje. Na wielu portalach jest napisane że Ukraina domagała się zwiększenia zezwoleń ze 160 do 200 tysięcy.

Już zgłupiałem.