Wpis z mikrobloga

Wlasnie sobie uswiadomilem, ze leci mi czwarty rok w #korposwiat #it w firmie, gdzie mniej wiecej na 80% "powaznych" calli nie rozumiem absolutnie #!$%@? NIC o czym mowa, rownie dobrze ludzie by mogli rozmawiac po chinsku i tyle samo bym zrozumial. Zawsze jak jestem o cos zapytany to po prostu gadam jakies glupoty ktore mi przyjda akurat do glowy nawet nie wiedzac czy moja odpowiedz ma cos wspolnego z pytaniem ktore bylo mi zadane.
Ehhhh nie wiem czy to normalne ? Czasem az mi glupio, z jednej strony heheszki ale z drugiej moja praca polega bardziej na byciu aktorem ktory udaje ze wie o co chodzi i ogarnia niz na faktycznej pracy.

#zalesie
  • 52
  • Odpowiedz
@calete: Nie rozumiesz co się do ciebie mówi od 4 lat? No tak, mówcie mu dalej, że to norma bo to hehe #korpo

Nie wiem czasami na jakim świecie ludzie żyją ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@calete: absolutnie nie jest to normalne, ale podziwiam że potrafisz gadać głupoty bez skrępowania i jeszcze nikt przez 4 lata Ci tego nie wytkną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Edit. jak dochodzicie do jakichkolwiek progresów w projektach?
  • Odpowiedz
@calete: Dla technicznej trzeba się douczyć i doszkolić, dla biznesowej wykazać zainteresowanie i dopytać. No chyba, że ten stan ci odpowiada. Chociaż po 4 latach trochę głupi pytać o podstawy biznesu, więc zostaje zmiana pracy i nie zrobienie sobie takich zaległości.
  • Odpowiedz
@calete: no to teraz musisz podjąć decyzje, albo będziesz dalej udawał greka do czasu aż ktoś nie tupnie nogą i nie wywlecze Twoich braków, albo włożysz pracę w to aby dostosować się poziomiem do lepszych, albo jak kolega wyżej napisał zmień pracę i wdrażaj się od początku jak należy. Powodzonka.
  • Odpowiedz
@calete: ja nie w IT, ale zdradze ci ze 50% czasu pracy spedzam na gadaniu rzeczy ktorych nikt nie rozumie, ale nie jest w stanie zweryfikowac. placa mi za to xD
  • Odpowiedz
@calete: Bo teraz jest taka maniera, że zaprasza się cały team na calle nawet jak połowa osób nie jest potrzebna. Czasami widać, że call jest raczej dla devów a ja jako tester siedzę i walę konia.
  • Odpowiedz
@calete: u mnie zależy. Czasem #!$%@?ą mnie na jakiegoś calla, że #!$%@? nie wiem jak mam im pomóc i o co im chodzi. Ale moją strategią jest zadawanie pytań, potem gadka się rozkręca, oni gadają między sobą i dochodzą do rozwiązania XDDD
  • Odpowiedz