Wpis z mikrobloga

Hołownia powiedział, że jest za jak najszybszym wycofaniem gotówki.


@mickpl: No też popieram ograniczenie lub zaprzestanie produkcji banknotów i monet, a co?

zgodnie z prawem Kopernika pieniadz tanszy (elektroniczny) wyprze pieniadz drozszy - niezaleznie jakie masz w tym temacie zdanie


@tosiaczek-prosiaczek: Wyjaśnisz może w jakis psobós 100 PLN na rachunku bankowym jest mniej warte niż to w formie banknotu?

. Kiedys moneta byla warta tyle co kruszec z ktorego byla
  • Odpowiedz
Otóż w ostatnich latach, jak ktoś nie inwestuje, to równie dobrze może trzymać kase i w domu, bo oprocentowanie i tak było 0%.


@text: Miałem sąsiadów, co całe swoje oszczędności trzymali w domu. Wesoło im się zrobiło koło dupci jak w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej się domek (wraz z hajsem) spalił xD
  • Odpowiedz
Chcesz zapłacić kumplowi za to, że ci poszpachlował ściany? Broń boże, nadużycie!


@Krupier: Dokładniej unikanie opodatkowania, ale hehe, synek, trza być sprytnym, na czarno lypij pracować, wincyj kasy do rynki jezd.

jeszcze w sumie dodam, że likwidując gotówkę likwidujesz całkowicie możliwość transakcji gotówkowych pomiędzy dwoma prywatnymi podmiotami.


@Krupier: xD

Większość drobnych transakcji/przepływów pieniężnych ze znajomymi ogarniam elektronicznie, gdyż, uwaga, jak mam do podziału na trzy ryje kwotę np. 439,98 zeta
  • Odpowiedz
Dokładniej unikanie opodatkowania, ale hehe, synek, trza być sprytnym, na czarno lypij pracować, wincyj kasy do rynki jezd.


@Filipterka25: jakiego opodatkowania, rotfl? Jakie pracowanie na czarno? Czy ty przeczytałeś co ja napisałem? Opodatkowanie za wyświadczenie przysługi? Czy ty jesteś poważny? Za to, że ci kumpel żarówki w samochodzie wymieni też podatki płacisz?

Większość drobnych transakcji/przepływów pieniężnych ze znajomymi ogarniam elektronicznie, gdyż, uwaga, jak mam do podziału na trzy ryje kwotę np.
  • Odpowiedz
Za to, że ci kumpel żarówki w samochodzie wymieni też podatki płacisz?


@Krupier: Nie, płaci kolega jeżeli mu zapłaciłem za usługę.

Jak za "przysługę" płacisz to jest to usługa. To jak z seksem...
  • Odpowiedz
Dlatego, że mamy wybór.


@Krupier: I w imię wygody kilku osób generujących pewnie jakieś niewielkie procenty transakcji państwo polskie ma dalej emitować banknoty i monety, tak?

Tak ogólnie to wiesz, że przymiarki do skasowania gotówki to mają na celu jedynie ścięcie wydatków, a nie kontrolę Krupiera, prawda?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Filipterka25:

Nie, płaci kolega jeżeli mu zapłaciłem za usługę.


No to w czym masz problem, że zapłacę mu gotówką?

: I w imię wygody kilku osób generujących pewnie jakieś niewielkie procenty transakcji państwo polskie ma dalej emitować banknoty i monety, tak?


Gotówka niewielkie procenty transakcji? No nie powiedziałbym.

Tak ogólnie to wiesz, że przymiarki do skasowania gotówki to mają na celu jedynie ścięcie wydatków, a nie kontrolę Krupiera, prawda?


Ma bardziej
  • Odpowiedz
Ma bardziej cel kontroli niż cięcia wydatków.


@Krupier: Kontroli nad czym? Groszową szarą strefą, czarnym rynkiem czy czym konkretnie? Bo chyba nie tym, ile dałeś koledze po rozliczeniu wyjścia na piwo?

Gotówka niewielkie procenty transakcji? No nie powiedziałbym.


@Krupier:

tak
  • Odpowiedz