Wpis z mikrobloga

Naprawdę wykopki to banda ludzi, których kiedyś określało się niepełnosprawnymi umysłowo xD

Wystarczy im rzucić - pieniądz cyfrowy bad, kilka losowych argumentów i łykają po same jajca to co im powie losowy typ z Twittera/Mastodonta/Innego dziwnego portalu i będą bronić argumentów z czapy, kiedy ich jedyna wiedza na temat bankowości i finansów jest z Salon24 i głównej Wykopu xDDD

A bronienie żetona z orzełkiem, który jest pod kontrolą "specjalisty" Glapińskiego to już w ogóle głowa mała xD Przed wyborami stężenie PiSowców będzie tutaj niekontrolowane
#bekazwykopkow #holownia #bekazszurow #polityka
Pobierz niochland - Naprawdę wykopki to banda ludzi, których kiedyś określało się niepełnospr...
źródło: comment_1672689054nGNPKAiuop64VeaToyGsbI.jpg
  • 71
Teraz masz wybór.


@Ama-gi: Ja chciałbym płacić za produkty kruszcem, ale nie mogę, chlip chlip, nikt nie przyjmie mojego złota :C Złe państwo i złe banki centralne chcą mnie pozbawić możliwości wyboru :C
- Właśnie tak brzmią te argumenty. Narzekanie na to, że nie możesz dorożką wjechać na autostradę

@Pesa_elf:

Co rząd obchodzi co z gotówką robię pójdę sobie na dziewczynki, zapłacę Mietkowi żeby mi ściany pomalował bo renta mu
Pieniądz cyfrowy jest bad, bo kontrolę nad twoim kontem mogą przejąć narodowi czempioni tacy jak glapcio czy zero.


@merciless85: Nadal to ten sam argument xD Jeżeli myślisz, że masz 100% kontrolę nad swoją gotówką to podziwiam takie przemyślenia. Dlaczego obecnie kapitan Sasin nie może przyjść i powiedzieć, żeby ci zabrać gotówkę z konta, a przy pieniądzu cyfrowym może to zrobić?
no nie potrzebowali ale miałeś alternatywe w postaci gotówki choćby nawet z żebrania czy datków


@Pesa_elf: Możesz założyć konto na inną osobę, otrzymywać datki itd. W dodatku to i tak jest jeden przykład i bardzo marginalny. A ja podam inny przykład, dużo bardziej realny i dotyczący także Polski chociaż był akurat w tym przypadku rozdmuchany.

Mianowicie kolejki do bankomatów i brak gotówki. Brak gotówki w bankomatach w krajach gdzie nastąpiło tąpnięcie
@niochland:

Jeżeli myślisz, że masz 100% kontrolę nad swoją gotówką to podziwiam takie przemyślenia.

Nie myśle.

Dlaczego obecnie kapitan Sasin nie może przyjść i powiedzieć, żeby ci zabrać gotówkę z konta.

To już się wydarzyło nie tak całkiem dawno w kraju należącym do UE, w strefie euro xD
Ale jaka suwerenność xD Przecież nie możesz sobie stworzyć żetonika z orzełkiem na prasie w domu. Jaką suwerenność jako obywatelowi, daje ci żeton z orzełkiem?


@niochland: no, tak samo prawa też sobie nie możesz sam ustanowić a jednak możliwość stanowienia prawa świadczy o suwerenności
oj widać, że to boli, zastąpienie gotówki cyfrowym pieniądzem to prosta droga do totalitaryzmu


@Ama-gi: jak sobie PiS przegłosowuje ustawę o tym że urzędnicy z nadania PiSu mimo wyroków skazujących wcale prawa nie złamali to jest wspaniale i demokracja i nie ma co się przejmować. Żyje się dalej.
Powiązanie kart sim z PESEL i możliwość śledzenia obywateli 24h? E, tam smartfony fajne, żyje się dalej.

Ale jak jakiś koleś co nie
@niochland: Fizycznie posiadasz cos w co ktos inny potrafi uwierzyc, ze jest cos warte i wziac to od ciebie za inne dobra, ktore ty uwazasz ze sa przydatne dla ciebie. Cos, co funkcjonuje tylko w komputerze, moze sie w pewnych sytuacjach okazac bezwartosciowe.