Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej, śmigam moim MTB i jest spoko z jednym ale, ale ostatnio zdarzało mi się jeździć 80-100km, głównie ścieżkami, czy innymi drogami utwardzonymi. Ale na takich dystansach czuję największe zmęczenie w rękach. Z racji na tę samą pozycję. Pomyślałem by spróbować się z gravelem. Jestem skłonny przeznaczyć do 5k ponieważ to pierwsze podejście.

Myślałem o Marin four corners ale trochę ciężkawy jest , czy coś możecie pomóc i zaproponować od siebie? Będę wdzięczny za wszystkie propozycje.

#gravel #rower
  • 12
@fi9o: a ja wyskoczę z inną propozycją :D można hejtować.
Wsadzić węższą kierownicę, małe rogi, może nawet lemondkę? do tego wymienić amortyzator na lżejszy z mniejszym skokiem i masz fajnego przecinaka nawet pod 200 km. Proponuję ponieważ tak zrobiłem ze swoim. :]
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Farmer_Joe: rozważałem coś takiego i nieco bardziej dobitnych słowach niż kolegą @lktr1 znajomy z pracy wybił mi to z głowy. Tym bardziej, że obecny Kross by poszedł w hanadelek z czasem, więc wolałbym by pozostało jak jest.
@lktr1: hmm, niby tak ale nie do końca. W mojej meridzie zmieniłem amor na rockshoka, support z korbą na hollowtech II, koła dt swiss z ratchet, karbonowa sztyca, węższa kiera żeby nie mieć bardzo szerokiego chwytu. Rower pod ultramaratony przygotowałem i trasy jak tutaj Mireczek pisze to pochłania się z lekkością gracją i wygodą. 150-200 km, ale to z lemondkami założonymi, ponieważ przy mojej wadze 90+ też czuję ręce i barki
@fi9o pod kątem geometrii 4C jest bardzo spoko - w tym roku zrobiłem nim wyprawę ~20dni codziennie nie mniej niż 8h w siodle. Ofc po takim czasie wjeżdża trochę dyskomfortu, ale jest całkiem znośnie, tak że po dniu restu można by jechać drugie tyle :) Pod kątem jakości oryginalnego osprzętu to już ciężko mi powiedzieć - kupowałem frameset i zbudowałem na innych częściach niż oryginalne
@fi9o nie dotykałem go nigdy.
Z bikeinsights widzę że jest krótszy, więc pewnie będzie trochę mniej stabilny (lub jak kto woli - mułowaty), a poza tym ma znacznie wyżej górną rurę, więc nie będzie tak wygodny do stania w ramie. Z 4C mogę bez problemu lać stojąc w rowerze na poboczu. Ale ja #nieznamsie więc lepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto faktycznie ma porównanie :P

https://bikeinsights.com/compare?geometries=61bbf394c89baf001c8cf51b,5ebea998d8be5700170875f9,