Wpis z mikrobloga

ale wszystko jest zardzewiałe - wszystkie zębatki, napędy... co jakiś czas smarowałem łańcuch i dopiero dziś - po 2 tygodniach przerwy - zauważyłem to wszystko...
  • Odpowiedz
można to jakoś uratować czy wymiana wszystkiego?


@menchold: łańcuch raczej do wywalenia, reszta powinna działać.

Natomiast interesuje mnie jak to smarowałeś? Mój rower, po roku stania (poprzedni, ale nie pozbędę się go) ma osprzęt jak nowy.
To wygląda jakbyś go umył i zostawił. Bez żadnego smarowania.
  • Odpowiedz
@menchold: umyj wszystko ciepłą wodą z mydłem, wytrzyj do sucha i nasmaruj ogniwa łańcucha dedykowanym smarem do rowerów. Potem wytrzyj do sucha i jeździj dalej. Powtarzać po każdym deszczu.
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: cały czas nim jeździłem, teraz miałem ponad 2 tygodnie przerwy. wcześniej coś zaczynało hałasować, ale stwierdziłem, że zajmę się tym na spokojnie, jak właśnie wrócę do jazdy. zamiast smaru używałem spray z lidla do łańcuchów rowerowych
  • Odpowiedz
@menchold: łańcuch na śmietnik - kupić nowy na napędy 6,7,8 rzędowe ze spinką, kasetę, przerzutka tylna / przednia i przednie blaty spryskac WD40, po spenetrowaniu wyczyścić szmatą i pędzelkami, można zabezpieczyć mechaniczne elementy np smarem uniwersalnym rowerowym brunox. nowy łańcuch odtłuścić (np poprzez szejk z 50ml płynu expand washer do łańcuchów), wytrzeć do sucha, zainstalować i dać smar suchy np finish line dry (czerwona butelka) - na ciutkę km mniej starcza
  • Odpowiedz
używałem spray z lidla do łańcuchów rowerowych


@menchold: sprayu to możesz do smażenia naleśników używać, a nie do oliwienia łańcucha;) Kup dedykowaną oliwkę i dbaj regularnie o sprzęt to nie będziesz miał takich problemów.
  • Odpowiedz
Do ropy wrzuć, później wytrzyj zmywaczem hamulcowym z resztek syfu, kup normalny smar którego nie wypłucze woda a najlepiej wosk i nałóż. Co 100km przecieraj szmatą łańcuch z syfu który się zbiera, tak w skrócie. Przy lepszym wosku nawet po 300km bez czyszczenia łańcuch wygląda jak nowy.
  • Odpowiedz
@menchold: łoooo kurła. Jaka sroga rdza:) Jak się jeździ w zimę lub po roztopach gdzie na drogach jest pełno soli to to raczej normalne. Podejrzewam, że rdzy mogłoby być zdecydowanie mniej gdybyś regularnie smarował łańcuch i czyścił cały napęd. Kup oliwkę do łańcucha i go nasmaruj, to powinno pomóc na trzeszczenie
  • Odpowiedz