Wpis z mikrobloga

@czotoco: Prokocim kosztował 1,2 mld to koszt "zwykłego" będzie pewnie oscylował w okolicach 400mln ;) I wszędzie piszą tylko o budowie(chyba, że w cenie zawarte jest wszystko ale wątpię) więc nie chce myśleć ile kosztują tomografy, rezonanse, rtg i inne zaawansowane i niezbędne wyposażenie. 70 mln to mogą kosztować wybory, które się nie odbyły a nie szpital
@czotoco: nie wiem czy nie byłem w tym szpitalu gdzieś w 2012 roku, wygląda bardzo podobnie do tego co pamiętam. 18 jeszcze nie miałem więc się załapałem na oddział dziecięcy, który był po remoncie, ale widziałem sale dla dorosłych i tam już tak dobrze nie było.
Prawilnie przypominam, że na 500+ poszło już 200mld a koszt nowego szpitala to 70mln.


@czotoco: dzieciom żałujesz? Za 70mln to może przez rok 500+ wypłacić na ok. 11666 dzieci
Do tego to pewnie jakiś zabytkowy budynek i nie byłoby go tak łatwo i tanio wyremontować


@stan-tookie-1: Dlatego najlepiej nigdy go nie remontować i jak większość zabytków w Polsce, które nie są w jakiejś prestiżowej lokalizacji poczekać aż zgnije na wolnym powietrzu, na koniec spali, i można budować nowy obiekt.
@fen1x: nie, dbać o funkcjonalność. dopóki spełnia funkcję to można odkładać kasę na bok. Ewentualnie pomyśleć nad tym czy utrzymanie zabytku jako szpitala jest bardziej opłacalne czy budowa nowego. Ostatnio wybudowali we Wrocławiu 2 duże szpitale to by wychodziło że jednak lepiej nowoczesny obiekt niż przerabiać stary