Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, potrzebuję szybkiej konsultacji medycznej.

Wiem, że też korzystacie z receptomatu. Brałem sertralinę pod zaleceniem lekarza jakieś 2 lata temu, pomogła szybko i bardzo fajnie i po pół roku było wszystko ok. Natomiast dystymia występuje u mnie wyraźnie sezonowo - teraz mam nawrót i jestem 3 tydzień na SSRI i zamiast się czuć coraz lepiej to się czuję coraz gorzej. I zacząłem się zastanawiać czy sam sobie tego nie robię lekami, zbyt szybko spanikowałem i wróciłem do tabletek. To czwarty comeback, za pierwszym i drugim razem Setaloft pomógł, za trzecim nie jestem pewien czy zadziałał w ogóle i teraz się zastanawiam... Podwyższyłem 3 dni temu dawkę z 50 do 100 Mg i nie wiem czy to nie był błąd.
Lekarz mi powie tyle samo co ja sam wiem - jak pomaga to zostawić, jak nie pomaga to odstawić.
Stąd moje pytanie, czy miał ktoś podobnie jak ja - najpierw bardzo fajna pozytywna reakcja, a później słabo po comebacku.

#depresja #przegryw #ssri #dystymia
  • 2
@pasterzppp: od sertraliny zaczynałem zabawę w leczenie. Na początku było bardzo dobrze, potem trzeba było zwiększać dawki, potem już nie za bardzo można było zwiększać i miałem zmienione na coś innego. Po dwóch latach i paru innych nieskutecznych lekach wróciłem do sertraliny - tym razem już bez pożądanego efektu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prendergast: Też chyba będę chciał spróbować wrócić, bo w sumie po niej mega spoko się czułem jeśli chodziło o jakieś lęki, nerwy i tak dalej. Jedynym problemem i to sporym było jak miałem dzień bez bodźców które wywołują u mnie lęki, stres nerwy. To mnie usypiała i byłem niezdatny do funkcjonowania.