Wpis z mikrobloga

@7160: panikę covidową ludzie kupili to i panikę związaną z potrzebą posiadania schronu tez kupią. aczkolwiek schron zawsze się może przyda choćby na wypadek tornada czy coś a dobrze być niezależnym od zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie rząd
się #!$%@?.


@mamabijeatataniezyje: > to się #!$%@?.

@mamabijeatataniezyje: Sądzisz, że to takie proste? Jak chcesz #!$%@?ć to rob to już dziś, bo potem będzie za późno. I to najlepiej poza NATO, żeby cię zandarmeria nie ściągnęła.

Polaków Niemcy nie przyjmą tak jak Polacy Ukraińców - tego możesz być pewien.

panikę związaną z potrzebą posiadania schronu tez k


@PeterFile: Trzeba by nakręcić taką panikę a do tego są media potrzebne.
@mamabijeatataniezyje: Jak się schowasz to cię nie znajdą. Poza tym schron nie tylko w przypadku wojny może się przydać.

Tak się zastanawiam, czy na swojej sobie nie #!$%@?ąć małego schronu - w upały bym tam siedział. Tylko trzeba by to szybko wybudować, żeby jakis nadzór budowlany nie zauważył.
@volodia: Są tez i prywatne. A kto tu mówi o budowie legalnej? No i w lasach dopuszcza się budowle podziemne - do przechowywania sadzonek. Trzeba by zerknąć w przepisy i może dałoby się legalnie. Poza tym - co to za schron, o którym wiedzą urzędasy?
@7160: Ja koło domu wykopałem zbiornik betonowy wodoszczelny na szambo a na nim pomurowalem altankę z starej cegły, właz mam ukryty w podłodze, na razie używam tego jako ziemianka na słoiki i takie tam,od tego roku zmieniono prawo budowlane i takie zbiórki można wykopywać nawet bez zgłoszenia tylko przeznaczone na wodę opadową a nikt ci nie zabroni u siebie siedzieć w zbiorniku na deszczuwke
Jak się schowasz to cię nie znajdą.


@7160: termowizja i jesteś wykryty. Jak któraś ze stron będzie pewna, że to nie ich posterunek, to wyśle tam patrol albo #!$%@? zapobiegawczo pociskiem. Poza tym, nagromadź tyle żarcia, żeby siedzieć tam np. rok sam albo, co gorsza, z rodziną.

Jeżeli na jakieś huragany, to nie wiem, czy nie lepsza zwykła piwnica. Budowanie jakiegoś schronu, żeby posiedzieć w lato na polu, bo tam chłodniej,
@7160: Najbezpieczniej mieć poduszkę finansową i obserwować co się dzieje na świecie, atak nie nastąpi z dnia na dzień, więc będziesz miał trochę czasu na ucieczkę.