Wpis z mikrobloga

@igik1234: we Wrocławiu to masz najlepszych specjalistów w Polsce, znanych na całym świecie, bo dokonali przełomowego odkrycia w kwestii bruksizmu. Oni chyba na uczelni medycznej pracują, przypomnij mi się jutro to sprawdzę.
@SkrytyZolw: jakiś miesiąc temu, pisałem Ci o swoim incydencie podczas snu, gdzie byłem zszokowany że szczęka w ogóle może mi wyjechać z zawiasów, jak to wtedy nazwałem. Możesz nie pamiętać, ale szukałem teraz więcej info na temat bruksizmu, bo sytuacja pogorszyła się i mam ból w szczęce, i jest ja ciężej otworzyć w pełni, czasami boli mocniej czasem mniej, i wpadłem też na ten post.
Powiedz mi tak, bo wiem że
@interpenetrate: Pamiętam :)

Nie zawsze problemy tego typu leczy się szynami. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną wystąpienia bruksizmu.

1) Nie, co najwyżej przy ostrzyknięciu botoksem w żwacze, mogą one ulec zmniejszeniu. Ale to akurat niepożądany efekt u panów :D

2) A może Twój bruksizm wynika z wady zgryzu i wtedy jedynie leczenie ortodontyczne rozwiąże problem.

3) Nie, niekoniecznie. Możesz wpaść do mnie do Bielska, zajmuje się leczeniem tego typu
@SkrytyZolw: Podrzuć proszę adres na priv.
Dzisiaj byłem u fizjo stom., wiesz, przy takim czwiczeniu że stoi się przodem do lustra z palcami na skroniach na wysokości dolnych powiek i otwiera się i zamyka szczękę - to moja tańczy lambade na boki, i na razie mam ją trochę rozruszać a na razie jestem na takiej fizjoterapii jakby. Ale boli mniej i nie jest taka zablokowana jak choćby wczoraj. Czy Ty zajmujesz
@interpenetrate: fizjoterapią zajmują się fizjoterapeuci, ja diagnozuje problem i wdrażam leczenie, czasami kierując pacjenta na fizjo. Może szyna, może przebudowa zwarcia, a może jeszcze co innego. Nie jestem w stanie powiedzieć co jest potrzebne bez diagnostyki.