Wpis z mikrobloga

@Moseva: Wydaje mi się, że przede wszystkim jak najszybciej podać leki przeciwzakrzepowe typu polocard albo acard. Może ktoś z posiadających szerszą wiedzę zweryfikuje czy miałoby to mieć więcej przeciwwskazań niż plusów?
@Moseva nie tylko, mój znajomy 30-kilkulatek usiadł na fotelu i się nie obudził. Zdrowy był na pierwszy rzut oka, ale źle się odżywiał, nie uprawiał sportu, dużo pracował. Nie robił sobie nawet podstawowej morfologii raz do roku. Taki cholesterol potrafi naprawdę narobić burdelu w organizmie
@Moseva: szczerze trudno cokolwiek poradzić. Profilaktyka to jedyne potwierdzone działanie. Szybkie tempo życia, stres, wysokoprzetworzona żywność ( tłusta, słona, słodka) , siedzacy tryb zycia brak jakiekolwiek aktywności fizycznej lub jej niedobór. Otyłość, palenie papierosów , nadmiar alkoholu. U kobiet antykoncepcja zwieksza ryzyko epizodów zakrzepowo-zatorowych. Nigdy nie wiesz co w tobie siedzi i mysle ze kazdy zna kogos kto doswiadczyl czegos podobnego i zyje albo i nie. Moim skromnym zdaniem stres i
@radziej Nie ma to większego sensu.
I nic nie zrobisz, nawet w szpitalu w wielu przypadkach jak jest to masywna zatorowosc. I nie wiem skąd statystyki odnośnie zgonów. Po prostu kwestia wieku jak wytłumaczenie to zostało powyżej.
@Moseva

@Kamokamo Cóż by ta morfologia dala wobec np. napadowych zaburzeń rytmu albo tętniaka tt mózgowych? Nie sądzę że to była rola za wysokiego cholesterolu.