Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu obserwuje cene jednego z telewizorów philipsa i cały czas czekam az cena trochę spadnie. Wchodze wczoraj wieczorem na stronę media markt a tam podwyższyli cene prawie o 400zł. Zawsze mi się wydawało, ze elektronika z czasem powinna być tańsza a tu jak widać jest inaczej. Ktoś wie czemu tak sie zadziało ? Dodaje tagi z konsolami bo tam często ktoś szuka telewizora

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pus8807-12

#telewizory #elektronika #ps5 #xbox #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
@Meciek: z telewizorami dzieje się w ostatnich paru miesiącach coś paskudnego, nie dość że drogo jak cholera to dostępność niska, szczególnie oledów które obserwuje. Jak rzucą jakąś fajniejszą obniżkę to błyskawicznie TV niedostępny. Nadal producenci mają jakieś duże problemy z dostawami najwidoczniej.
  • Odpowiedz
@Meciek: Ciekawa alternatywa dla Samsunga QE55QN85BAT którego obserwuję i liczę, że po pierwszym kwartale zejdzie do okolic 3300 cenowo, bo już za 3600 można go znaleźć. Ten Philips kusi Androidem.
  • Odpowiedz
@Meciek: #!$%@?, jednak nie jest alternatywą dla Samsunga, którego podałem. Philips #!$%@?ł chipset po taniości, który nie wyrabia 4K w 120Hz xD ale za to #!$%@? chińskimi ledami na obudowie, żeby świeciły na ścianę za nim. Cały Philips. Odpuść ten TV. Poczytaj o modelu, który podałem.
  • Odpowiedz
@Zielony34: to nie do końca tak, mniej więcej ten sam chipset mają wszyscy oprócz LG/Samsunga, jedynie Sony się wyróżnia bo dodają drugi własny procesor do niego który przejmuje część przetwarzania obrazu

na dodatek Panasonic już zapowiedział że zostają przy tym samym procku trzeci rok w modelach na 2023 xD więc bardzo możliwe że Philips tak samo
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Philips ma ten problem, że lubi się przegrzewać i procek wpada w throttling. Na przykład podczas długotrwałego oglądania materiałów w 4K\Graniu. Ja taki problem własnie mam w obecnym. Max 2 odcinki pod rząd na netflixie i przy trzecim rozjeżdża się głos z obrazem i się wiesza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podobno bardzo częsta przypadłość. Tutaj może bedzie lepiej, bo TV działa na Andku, nie na Saphi.
  • Odpowiedz
@Zielony34: no właśnie, jeśli chodzi o soft Philips średnio ogarnia. Chyba zapowiadali jeszcze aktualizacje która usprawni działanie 4k@120 (nie wiem czy we wszystkich modelach czy tylko niektórych), Panasonic już to dawno lepiej ogarnął. I u Panasonica i Philipsa pozostaje problem że ten procek idzie na skróty z przetwarzaniem 10 bitów w HDR, nawet w 4k@24. Sony to naprawia drugim prockiem a reszta ma gorszą gradację niż w starszych modelach z HDMI
MisPluszowyZWadaWymowy - @Zielony34: no właśnie, jeśli chodzi o soft Philips średnio ...

źródło: comment_1672914123niKBrvsFm7rV9u5Ys3quvJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Meciek: nie słuchaj tego błazna, nie zna się kompletnie na tv, wejdź sobie w jego profil i zobacz jak go ładnie moderacja wczoraj wyjaśniła( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiela bzdury z zagranicznych „wykopów”, wiedzy tyle co cyferki poczytał a na koniec zdemaskowany, wyzywa i obraza.

Chociażby tutaj - 12 letni tv z lepsza matryca niż dzisiejszy? Tylko jeżeli mówimy o mantach, inaczej to jest bzdura.
  • Odpowiedz