Wpis z mikrobloga

@radosz99: ile? ja w 2021 płaciłem niecałe 2 tysiące i to było więcej niż w okolicznych szkółkach
mój koleżka teraz zapisał się na kurs to bodajże 2500
kurs to fanaberia i tak naprawdę uczysz się jeździć gdy zaczynasz robić to sam mając już prawko, nie szukałbym problemu w nauczycielach jazdy, gdy nie wykazujesz predyspozycji
znam osoby, które zdały za X razem i obwiniały wszystko dookoła o to, tylko nie bycie ulungiem
  • Odpowiedz
@radosz99: zależy od umowy. Większość OSK ma pierwszy wewnętrzny w cenie, a reszta jak oblejesz to wiadomo, że płatne, w moim OSK każdy następny 140 zł.

3400 zł to aktualnie normalna cena, która powinna gwarantować sprawne samochody czy normalnych instruktorów. Bałbym się OSK poniżej 3000 zł za kurs.
  • Odpowiedz
kurs to fanaberia i tak naprawdę uczysz się jeździć gdy zaczynasz robić to sam mając już prawko, nie szukałbym problemu w nauczycielach jazdy, gdy nie wykazujesz predyspozycji


@nitrochaser: problem właśnie polega na tym, że jeśli nie masz predyspozycji i trafisz do Janusz OSK, gdzie kurs 2000 zł i instruktor wybiera czy zapłacić czynsz czy gaz i prąd to wtedy zaczyna się problem. Dobry instruktor poradzi sobie z taką osobą, ale dobry
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej: 2000 pierwsza rata? To chyba jakieś warszawskie ceny, u mnie wszędzie +- kurs kosztował tyle samo
Jeżeli nie pasuje ci instruktor to próbujesz jazdy z innym, najlepiej z każdym dostępnym wyjeździć po godzinie i potem trzymać się już jednego. Ponadto ludzie bez predyspozycji do jazdy autem, z naciskiem na tych, którzy 40 razy pochodzą do egzaminu, nigdy nie powinni mieć prawa jazdy i tyle.
  • Odpowiedz
@radosz99: Ja od siebie mogę polecić szkołę jazdy Easy, dzięki której miesiąc temu zdałam za pierwszym razem egzamin. Jest to dość nowa i jeszcze niewielka szkółka, ale szybko się rozwijają i mają świetne podejście do swoich kursantów + organizują różne wycieczki samochodowe poza miasto.
Z tego co widzę na fb, to liczą sobie teraz 2800 za kurs.
  • Odpowiedz
Rob gdzie tanio i w miare ok opinie na google i tyle. Ubierasz sie u diora i masz najnowsze srajfony bo najdrozsze najlepsze? No nie zawsze tak dziala. Robilem w losowej szkole gdzie mialem latwy dojazd MPK jeszcze przed wejsciem internetu na taka skale wiec bez rozkmin, za 2x poszlo. Za pierwszym polalem z mojej winy i nie mialem do nikogo pretensji. Matka za to sie doszkalala w szkole i gosc jej
  • Odpowiedz
@radosz99: Jak jedziesz autem jako pasażer wytwórz sobie nawyk patrzenia na znaki, rozglądania się i w ogóle poczuj się jak kierowca, potem na kursie będziesz miał o wiele łatwiej. Jak czegoś nie wiesz to pytaj instruktora, proś żeby Ci wytłumaczył. Jeśli widzisz po 30 godzinach, że coś Ci nie idzie i się obawiasz to wykup sobie godziny dodatkowe.
  • Odpowiedz
@zar0x: i możesz nawet popatrzeć i zdawać egzamin np. w Miliczu, o wiele lepiej niż Wro. Ja sam już trochę km zrobiłem po Europie i jak mam wjechać do takiego Wro to dostaję szału xD
  • Odpowiedz
  • 0
@peliczapla: udało się właśnie zaliczyć wszystko w Easy, dziękuję za polecenie! Czekam tylko teraz na egzamin w WORD, dam znać jak po, ale póki co przygotowanie do egzaminu wzorowe
  • Odpowiedz