Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem Forda Focusa z 2016. Rzeczoznawca po oględzinach zarekomendował mi wykonanie konserwacji podwozia z racji powstającej korozji. Nigdy tego nie robiłem, i zastanawiam się czy warto. Korozja występuje póki co na tylnej osi. W Gdańsku warsztaty wyceniają zrobienie całości na 2,5 tys zł. Zamieszczam zdjęcia jak to obecnie wygląda. Co o tym sądzicie? Planuje zrobić to na wiosnę.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
krisswoj - Mirki, kupiłem Forda Focusa z 2016. Rzeczoznawca po oględzinach zarekomend...

źródło: comment_1672936647lBNP5OBQNGX98syVsWvSxe.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@krisswoj: pewnie kwestia tego ile planujesz trzymać auto. jeśli to ma być auto na 3 lata to raczej bym się tym nie przejmował, ale jeśli auto ma być na dłużej to jak najbardziej zrobiłbym konserwację. Wydaje mi się, że bez sensu robić na wiosnę - na jesień jeśli już, czyli przed kolejną zimą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@krisswoj: tylko że prawdopodobnie konserwacja podwozia to jedno a konserwacja elementów zawieszenia to drugie. Elementy trzeba zdemontować, dać do piaskowania, malowania itp i cena może być większa. Dopytać o to.
  • Odpowiedz
@krisswoj: Najpierw to poproś o zdjęcia ich wcześniejszych robót. Jak ma Ci na pałę zalać wszystko bitgumem, to niech żuje wora za takie zabezpieczenie.

Najlepiej wszystko ściągnąć, oczyścić podłogę i zabezpieczyć woskiem i epoksydem.
  • Odpowiedz
@krisswoj: podwozie nie ma ognisk korozji, a jedynie elementy zawieszenia, olałbym temat.
Jeżeli masz zamiar nim jeździć kilka lat, taniej/podobnie cenowo wyjdą nowe elementy za parę lat.
  • Odpowiedz
@krisswoj:
Jak chcesz mieć dobrze to na pewno z demontażem zawieszenia. Piaskowanie, epoksyd, Poliuretan.
Jak chcesz samemu i tak na 2-3 lata to umyć podwozie, zdjąć nadkola i #!$%@?ć wszystko woskiem (z wyjątkiem wydechu.) A przynajmniej jak się zdecydujesz na gruntowną konserwację to przynajmniej łatwo to będzie usunąć.

I jak najdalej od bitumów i innego syfu - po takim czymś poprawiać to mordęga.
Tu masz jak wygląda konserwacja szybko i tanio
  • Odpowiedz
@francoisinho: widziałem 6-letnią vitarę od spodu co tylko po mieście jeździła, to cały spod był taki a nie tylko belka - takie to teraz zajebiste auta się robi

wykonanie konserwacji podwozia z racji powstającej korozji. Nigdy tego nie robiłem, i zastanawiam się czy warto


@krisswoj: nie, lepiej poczekać aż ci belka wpadnie do bagażnika
  • Odpowiedz
@krisswoj: Kup sobie cortanin f, 5L aby było na lata i samemu sobie psiuknij na tą powierzchowną rdzę. Nawet w butelce po płynie do mycia szyb aby mieć psiukacz. Raz w roku włazisz pod auto psiukasz sobie i elo.
  • Odpowiedz