Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau:

a jednocześnie nie gada bzdur na podstawie chłopskiego rozumu o covidzie

To też przecież jest element propagandy, którą sam łyknąłeś, jak widać. Mam na myśli określenie "chłopski rozum".
Bo oczywiście coś takiego jak zdrowy rozsądek już nie istnieje. Każda próba logicznego rozumowania, która nie jest w 100% zgodna z jedyne słuszną narracją to od razu "chłopski rozum", który trzeba wyśmiać, aby nie trzeba było zmierzyć się merytorycznie na argumenty.
  • Odpowiedz
@szpongiel: mylisz pojęcia. Logiczne myślenie to logiczne myślenie, a chłopski rozum to chłopski rozum. Sebek nigdy wcześniej nie widział jakiegokolwiek badania naukowego, ale potrafi wyciągnąć logiczne wnioski z grupy kilku znajomych xD
  • Odpowiedz
bo widzisz tylko tych po lewej, którzy w ogóle mało wiedzą


@Dakkar: 90% tych po lewej myśli, że są po prawej, i w tym największy problem.
  • Odpowiedz
Bo ruskie trolle namawialy do nieszczepienia sie.

Sam jestem czystej krwi


@God3nder: no i wg tego co napisałeś w tym jednym komentarzu, to sam jesteś ruskim trollem, szurem, antyszczepionkowcem czy co tam jeszcze można przykleić...
  • Odpowiedz
@Ogau: może i tak ale problem polega na tym, że ludzie z dyplomami i latami doświadczenia w pracy w stosownych dziedzinach (wirusologia, epidemiologia, medycyna, etc.), również są wrzucani do worka z hehe chłopskim rozumem, jak takie sebki, jak tylko powiedzą cokolwiek niezgodnego z jedyną słuszną narracją w kwestii kowida. Znaczy tak było w 2020 i jeszcze przez sporą część 2021. Media i BigTech zaś działają jak orwellowskie Ministerstwo Prawdy, wyciszając na
  • Odpowiedz
@Ogau: coś odwrotnie zrozumiałeś. Nie było takich badań w momencie wprowadzania lockdownów, a mimo tego nikt nie zarzucał ani wtedy ani nawet dziś chłopskiego rozumu tym co je wprowadzali. Zaś od tych co mówili, że to nie jest dobry pomysł wymagano jakiegoś dowodu/badania.

Tzn. wprowadzenie ich na samym początku na te przysłowiowe dwa tygodnie - no spoko, nie było wiadomo co to za zaraza. Ale już czerwcu 2020, były dane, które
  • Odpowiedz
Nie było takich badań w momencie wprowadzania lockdownów,


@szpongiel: przecież pojęcie kwarantanny nie jest znane od 2020.

Generalnie ja się z tobą zgadzam, że po kilku miesiącach lockdowny były bezsensowne. Zwłaszcza takie, gdzie ludzie chodzili do pracy, a dzieci do szkoły.

Jakich uznanych specjalistów represjonowano?
  • Odpowiedz
@Ogau: o doktorze Martyce już napisałem, ale edytowałem poprzedni komentarz - odświerz.

Inny przykład to jak robiono szurów z naukowców, którzy opublikowali Deklarację z Great Barrington.
Po pierwsze, platformy społecznościowe zatapiały linki do tego, po drugie ograniczały zasięgi tych naukowców, po trzecie media robiły z nich wariatów i do dziś robią. Są zresztą już na to twarde dowody, które upublicznił Musk po przejęciu Twittera.

Główni zaangażowani, poza tym masz tam
  • Odpowiedz
Plus blisko milion podpisów,


@szpongiel: milion doktorów i profesorów wirusologii się pod tym podpisało? Jest ich w ogóle tylu na świecie? Nie wiem czy to ta lista, ale już raz taką analizowałem - interniści, pielęgniarki, gastrolodzy, dentyści itd. Nie będę tego robił drugi raz, szczególnie, jak ktoś za autorytet stawia skompromitowanego ostatnio Muska xd
  • Odpowiedz
@Ogau: ziomek, ile jeszcze sposób na wyparcie zastosujesz. Niby się zgadzasz, a się nie zgadzasz.

Oczywiście, że nie milion doktorów ani profesorów wirusologii. Milion to jest poparcie ludzi ogółem, o którym napisałem po to, aby powiedzieć, że byłoby tego pewno z 20 albo więcej milionów, gdyby tej informacji aktywnie nie cenzurowano.

Natomiast główne osoby z wiedzą, które to opublikowały, to Ci nawet wkleiłem. Są trzy z właściwych dziedzin, więc nie wiem
  • Odpowiedz
Oczywiście, że nie milion doktorów ani profesorów wirusologii. Milion to jest poparcie ludzi ogółem, o którym napisałem po to, aby powiedzieć, że byłoby tego pewno z 20 albo więcej milionów, gdyby tej informacji aktywnie nie cenzurowano.


@szpongiel: czym jest 20 milionów do 8 miliardów? Dalej nie czytam nawet xD
  • Odpowiedz