Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
mam 24 lata i chcę zacząć z siłownią i zdrowym trybem życia trochę na poważniej, bo się zasiedziałem przed komputerem. Nie jestem otyły, a za to nawet zbyt szczupły, mniej więcej 181/67. Do tego czasu miałem z siłownią nią tylko krótkie epizody i to z kilka lat temu (w dodatku mój "opiekun" raczej dość średnio się znał, chciał żebym trenował głównie na maszynach, martwego, czy przysiadu nie uświadczyłem), no i przez, powiedzmy, 2-3 lata trenowałem pływanie.
Aktualnie wybitnej kondycji nie mam, kręgosłup pobolewa prawdopodobnie przez styl życia (co najwyżej treningi w domu z hantlami) i jestem dość pospinany.. także uderzyłem pięścią w stół i powiedziałem basta, co tam się z Tobą dzieje, skąd to zwątpienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego mam kilka nurtujących mnie pytań:
1. Chciałem zacząć Greyskullem od Kasahary, ale czy to odpowiedni plan od razu, czy powinienem się przed tym trochę rozruszać?
2. Skąd bierzecie wiedzę nt treningu, czy żywienia? (poza wypokiem oczywiście) Jakieś kanały, książki, stronki? Wolę rozumieć i wiedzieć co z czego wynika. Nieistotne, czy polskie, czy anglojęzyczne źródła.
3. Zastanawiałem się nad jakimiś treningami personalnymi, przynajmniej na początek, ale nie chciałbym wydawać zbyt wiele pieniędzy. Brać trenera, jakieś prowadzenie online, czy samowolka?
Mam jeszcze sporo męczących mnie tematów, ale to już może innym razem.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
#mirkokoksy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b73c523aff44a0fb1ac609
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 4
mniej więcej 181/67


@AnonimoweMirkoWyznania: ja zaczynałem z 62kg mając 180cm, byłem okropnie chudy. Aktualnie 82kg, % bf bardzo niski, myślę, że z jakieś 10%. Też wcześniej duzo trenowałem pływanie i miałem już jako tako podstawę do budowania masy mięśniowej, bo sylwetka się wyrobiła przez pływanie. Kluczem jest dieta i tak, no i musisz chodzić te 3x w tygodniu na początku, zero wymówek, potem chodź 4x w tygodniu.

Najpierw to z miesiąc/dwa
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie słuchaj tych, co mówią "że pierwsze miesiące w domu", gówno prawda. Jeżeli masz teraz motywację, to ją wykorzystaj w 100%.

Na początek dobrym wyborem jest FBW 5x5 czy tam nazywają to też FBW Sakera. Masz tam progres liniowy - co trening dokładasz ciężaru. Jak Ci się ten program znudzi, to poszukasz sobie innego.

Greyskull raczej nie jest dla początkujących.

Dieta jest najważniejsza, musisz dużo jeść, biland kcal ma być
OP: Dziękuję za odpowiedzi. :)

FBW 5x5 czy tam nazywają to też FBW Sakera

Nad tym też się zastanawiałem, bo to chyba najpopularniejsza opcja.

Greyskull raczej nie jest dla początkujących.

A czytając na temat tego planu się dowiedziałem, że jest dobry, wynagradzający, ale wymagający kondycyjnie i technicznie dla początkujących przy tych amrapach.

Jeżeli uważacie, że to fbw jest bezpieczniejsze na początek, to zmienię plany.

Najpierw to z miesiąc/dwa popracuj sobie w